Pragniemy poinformować, iż uczniowie:
Mateusz Figarski klasa 3 BG
Marcin Puchalski klasa 3 BG
Wiktor Piwoński klasa 3 B
Krystian Piątek klasa 3 B
Oliwier Czerwiec–Włodek klasa 3 B
zakwalifikowali się do finału 3 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi. Zawody finałowe odbędą się w Łodzi w dniu 8 kwietnia 2022
Uczniom i Opiekunom - Dorocie Kacprzak, Sylwii Makuch, Annie Rychlickiej i Agacie Ugrewicz, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Woda to cudowna substancja, ale w pełni doceniamy jej wartość dopiero wtedy kiedy jej brakuje. Dlatego co roku 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W tym roku po raz pierwszy do tej akcji włączyła się nasza szkoła. Z tej okazji Zespół Erasmus+ zaplanował szereg akcji w dniach 21 -25 marca. A dokładnie: na godzinach wychowawczych wychowawcy przeprowadzili zajęcia w oparciu o prezentacje przygotowane przez p. Ewę Fundowicz na temat wody, jej dostępności, globalnego znaczenia dla całej Ziemi, niezwykłych właściwościach wody i potrzebie jej ochrony.
Zorganizowaliśmy też kilka innych działań dla uczniów:
miejsce II - Marcin Puchalski klasa 3Bg
miejsce III - Joanna Pawelczyk klasa 1B/j
wyróżnienia - Nergis Dogan i Mateusz Figarski klasa 3B
Wiosnę przywitaliśmy na sportowo. Uczczniowie naszej szkoły brali udział w rekreacyjnym turnieju tenisa stołowego pod nazwą ,,WAGARY Z TENISEM STOŁOWYM”.
Zawody zostały rozegrane systemem mieszanym, grupowo-pucharowym w kategorii chłopców i grupowym w kategorii dziewcząt. Organizatorem i sędzią głównym była arbiter klasy międzynarodowej i jednocześnie nauczycielka wychowania fizycznego w V LO - Katarzyna Bielak we współpracy z wuefistą Radosławem Olchowskim.
Rozgrywki toczyły się w sali treningowej IKTS ,,BROŃ” Radom. Celem spotkania była popularyzacja tenisa stołowego, spędzenie aktywnie czasu, integracja oraz przede wszystkim dobra zabawa.
Wyniki:
Uczniowie z klasy 2f wraz z opiekunem p. Małgorzatą Szczepaniak uzyskali dla naszej szkoły tytuł Dobrze Zaprojektowana Szkoła 2022 za projekt pt. Przełam barierę językową. Projekt ten został zgłoszony na konkurs Szkoła z Klasą zorganizowany przez wydawnictwo Nowa Era.
22 marca na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Wody. Zespół Erasmus+, zgodnie z celami projektowymi, zaangażował się w tą akcję.
Wszyscy wiemy, że wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi. Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, jak wielką rolę odgrywa woda, że trzeba ją szanować i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. W naszej szkole postanowiliśmy obchodzić ten ważny dzień dla naszej planety.
22 MARCA w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji zapraszamy do obejrzenia przygotowanej dla Was fotorelacji i wysłuchania utworu, który został nagrany specjalnie na ten dzień. Miłego oglądania i słuchania.
Track o wodzie w wykonaniu Aleksandra Szcześniaka i Tytusa Wiosło dla VLO.2022
H20 to pierwiastek chemiczny
H2O to woda,
H20 to styl życia
H20 to muzyka
21 marca to pierwszy dzień wiosny zwany dniem wagarowicza oraz Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
Wolontariat VLO zachęca wszystkich, aby tego dnia założyli dwie różne, kolorowe skarpetki i przesłali zdjęcie w komentarzu. A dlaczego? Udział w akcji poprzez założenie kolorowych skarpetek nie do pary jest wyrazem tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Data ta jest symboliczna, ponieważ przypada na 21. dzień 3. miesiąca w roku. To właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach jest odpowiedzialny za powstanie tej wady genetycznej. Inna nazwa tego zaburzenia to - trisomia 21. Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa został ustanowiony w 2005 roku, a od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje ONZ.
W związku z Dniem Edukacji Prawnej uczniowie klas 3c i 3e dzięki Pani Agnieszce Gierwatowskiej udali się z wizytą do Sądu Rejonowego i Okręgowego w Radomiu przy ul. Warszawskiej. Uczniowie zwiedzali budynek Sądu, a podczas spotkania z Sędzią mieli możliwość zapoznać się z zasadami funkcjonowania sądów powszechnych, podstawowymi zasadami przebiegu postępowania przed sądem. Uzyskali też wiedzę w zakresie praw i obowiązków wynikających z częstych sytuacji życiowych oraz z zakresu odpowiedzialności za czyny niedozwolone. Uczniów interesowała też wiedza na temat preorientacji zawodowej, co trzeba zrobić, aby zostać prawnikiem. Dziękujemy Pani SSO Joannie Kaczmarek – Kęsik oraz Panu SSR Grzegorzowi Wysmolińskiemu, którzy poświęcili swój czas i z zaangażowaniem oprowadzali uczniów po budynku i opowiadali o pracy w Sądzie. Dzień Edukacji Prawnej obchodzony jest 15 marca, a tegoroczne hasło „Łączy nas praworządność” nabiera szczególnego znaczenia w sytuacji toczącej się poza naszymi granicami wojny oraz sporów o praworządność w naszym kraju.