Przedstawiamy wyniki konkursu Targ Różnorodności Kulturowej zorganizowanego przez zespół Erasmus+ dla klas I naszej szkoły
World Day for Cultural Diversity for Dialogue and Development
W imieniu organizatora Dnia Różnorodności Kulturowej - zespołu Erasmus+ oraz Komisji Konkursowej w składzie:
mgr Elżbieta Bartkiewicz (dyrektor szkoły)
mgr Iwona Rembowska
mgr Ewa Fundowicz
mgr Sylwia Makuch
Amelia Kiełbasa SU
Igor Serafin SU
przedstawiamy wyniki klas biorących udział w Targu Różnorodności Kulturowej:
Miejsce I - klasa IE Chiny
Miejsce II - klasa IH Grecja
Miejsce III - klasa IF Hiszpania
Chcielibyśmy również pogratulować wszystkim klasom pierwszym biorącym udział w Targu Różnorodności oraz ich wychowawcom zaangażowania, inwencji i ciekawych pomysłów. Było kolorowo, muzycznie, pysznie i wesoło. Dziękujemy za udział!
Iwona Rembowska
Zobacz
21 maja przypada Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju ( World Day for Cultural Diversity for Dialogue and Development).Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 2002 roku w myśl Powszechnej Deklaracji o Różnorodności Kulturowej. Rezolucja odnosi się do zasady tolerancji i poszanowania dla różnorodności kulturowej oraz promocji i ochrony praw człowieka, w tym prawa do rozwoju. Celem obchodów tego dnia jest promocja kultury, różnorodności kulturowej, dziedzictwa kulturowego, produktów przemysłu artystycznego, dóbr oraz usług związanych z kulturą. To również okazja, jak podkreśla UNESCO, do uświadomienia rządów, polityków, instytucji kultury i uczestników życia społecznego, o potrzebie przeciwstawiania się nierównościom w traktowaniu różnych kultur.
Z tej okazji zespół Erasmus+ zorganizował Targ Różnorodności Kulturowej połączony z konkursem dla klas I naszej szkoły. Głównym założeniem tej imprezy...
Z wielką przyjemnością pragniemy powiadomić, że uczennica Aneta Pastuszka z klasy 3A zakwalifikowała się do finału międzynarodowego konkursu Youth on Trust Awards 2022 PERITIA - Policy, Expertise and Trust. Konkurs organizowany jest przez Polską Akademię Nauk w ramach projektu PERITIA.
Projekt PERITIA zaprasza uczniów z całej Europy by podzielili się swoimi poglądami na temat zaufania publicznego i stworzenia projektu poruszającego kwestię, która ich zdaniem jest najważniejsza w odniesieniu do tematu zaufania w życiu społecznym i politycznym. Nasza uczennica przygotowała swoją pracę konkursową w formacie krótkiego filmu w języku angielskim. 25 maja odbędzie się spotkanie on-line, podczas którego zostaną zaprezentowane prace wszystkich finalistów.
Gratulujemy serdecznie uczennicy i trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia.
Opiekun: mgr Iwona Rembowska
KWIECIEŃ
W ramach programu: Szkoła Myślenia Pozytywnego uczniowie kilku klas uczestniczyli w zajęciach na temat: Emocje i komiksy, podczas których doświadczali wyrażania emocji i rozwiązywania problemów za pomocą komiksów. Zachęcamy do obejrzenia niektórych komiksów – ich autorami są uczniowie klas: IA i IE.
Sprawozdanie podsumowujące projekt Global Climate Change realizowany na platformie cyfrowej eTwinning oraz eTwinningLive Twinspace
Czym jest eTwinnig?
eTwinning to nazwa jednego z programów Unii Europejskiej, którego celem jest umożliwienie internetowego kontaktu między szkołami i przedszkolami z wielu państw europejskich (także spoza UE), aby nauczyciele i uczniowie realizowali międzynarodowe i wewnątrzkrajowe projekty międzyszkolne.
Projekt Global Climate Change ID337183 był pierwszym projektem realizowanym przez zespół Erasmus + od stycznia do kwietnia 2022r w ramach założeń projektu Speaking is my goal. Modern European citizens. Był to międzynarodowy projekt ekologiczny, skierowany do nauczycieli i uczniów, w całości opracowany i wdrożony przez nauczycieli z Turcji. Szkołami partnerskimi było nasze liceum oraz technikum z Węgier.
22 kwietnia w naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty. Przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach od 11.00 do 17.00. Zaplanowano szereg ciekawych zajęć, warsztaty, wystawy, projekcje multimedialne, eksperymenty, doświadczenia, quizy, gry i zabawy przeznaczone dla młodzieży, która przyszła tego dnia obejrzeć szkołę. Uczniowie oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka szkoły. Nauczyciele oraz chętni uczniowie postarali się, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zespół Erasmus+ przygotował tablice informacyjne o rozpoczętym w marcu br. projekcie Speaking is my goal. Modern European citizens. Przez cały czas goście mogli zapoznać się z założeniami i organizacją projektu Erasmus+ w naszej szkole, porozmawiać z koordynatorką projektu.