Ogólnopolska inauguracja Siatkarskich Ośrodków Szkolnych odbędzie się w Radomiu. Uroczystość zorganizuje V LO im. Romualda Traugutta
Wraz z nowym rokiem szkolnym działalność wznawiają Siatkarskie Ośrodki Szkolne. 1 września inauguracja ogólnopolskiego i niewątpliwie prestiżowego programu nastąpi w hali sportowej V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu.
Siatkarskie Ośrodki Szkolne to ogólnopolski programu, który finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, a wspiera i koordynuje Polski Związek Piłki Siatkowej. Projekt niewątpliwie prestiżowy, bo tego typu klasy tworzone są w renomowanych ośrodkach. Tylko przypomnieć, że w Radomiu SOS działa od początku istnienia projektu, czyli od 2012 roku. Wówczas w całym kraju było ich niewiele. Obecnie w programie uczestniczy blisko 200 szkół z całej Polski. To jednak nie znaczy, że zmalała jego renoma.
Tegoroczna inauguracja, oczywiście przy okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, odbędzie się w liceum Traugutta. Swój udział w imprezie zapowiedzieli już przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, władze miasta, parlamentarzyści oraz działacze tej dyscypliny sportu. Gospodarzami imprezy będą: dyrektor placówki Elżbieta Bartkiewicz, trenerzy pracujący z młodymi siatkarzami w V LO: Arkadiusz Sawiczyński, Andrzej Sitkowski, Łukasz Staniewski, Paweł Jakubiak, koordynator wojewódzki SOS: Dariusz Fryszkowski, nauczyciele oraz uczniowie ćwiczący w radomkim ośrodku. Początek o godz. 10:30.
- To już dziesięć lat, jak mamy w Radomiu Siatkarski Ośrodek Szkolny. To nie był przypadek, że jeden z ośrodków został umiejscowiony w V LO. Traugut zawsze slynął z tego, że jego asolwentami było i jest wielu późniejszych zawodowych siatkarzy. Choćby Robert Prygiel, Adrian Stańczak, Jakub Bucki, Jakub Wachnik i wielu innych. Obecnie, już w klasach SOS, szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania na danym poziomie edukacji oraz profesjonalne szkolenie z piłki siatkowej. Absolwenci SOS-u Radom często kontynują przygodę w profesjonalnej siatkówce. Grają w klubach od II ligi do PlusLigi. Ośrodek stale współpracuje z Radomskim Centrum Siatkarskim "Czarni" - informują przedstawiciele radomskiej placówki.
Warto wiedzieć:
Absolwenci SOS Radom, którzy aktualnie zajmują się wyczynowym uprawianiem siatkówki i reprezentują kluby szczebla centralnego:
Jan Firlej, Błażej Czarnecki, Konrad Machowicz, Jakub Rybicki, Bartłomiej Wójcik, Bartłomiej Sławiński, Maciej Nowowsiak, Kacper Wasilewski, Mateusz Laskowski, Krzysztof Kowalski, Piotr Skałbania, Michał Moniak, Karol Gęborys, Paweł Zdrojewski, Jakub Sadkowski, Jan Czubiński, Kacper Klepacz, Maciej Kowalski, Bartłomiej Grajper, Jakub Dembowski, Kacper Kędra.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
dla klas II, III i IV odbędzie się w salach lekcyjnych
według harmonogramu:
godzina 915 – klasy III i IV
godzina 1000 – klasy II
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas wchodzących w skład
S.O.S (Siatkarskich Ośrodków Szkolnych) w V LO
godzina 1030
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dla klas pierwszych
odbędzie się o godzinie 1230
na dużej sali gimnastycznej według harmonogramu:
Harmonogram wejścia do szkoły - rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Wejście pawilonem 1:
klasy, które mają rozpoczęcie w salach A1, A3, B1, B2,
Wejście pawilonem 2:
klasy, które mają rozpoczęcie w salach A7, A8, C1, C2, C3, C5,
Wejście pawilonem 3:
klasy, które mają rozpoczęcie w salach A9, A10, D1, D2, D3, D5,
Wejście od strony boiska:
klasy, które mają rozpoczęcie na dużej sali gimnastycznej.
Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, refleksji, wniosków i wdzięczności.
W czerwcu w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego zastanawialiśmy się nad tym, jaki był ten rok dla nas, za co możemy być wdzięczni. Staraliśmy się też przypomnieć sobie, za co w ogóle jesteśmy wdzięczni w swoim życiu.
Efekty naszych przemyśleń to czasami wnioski i postanowienia na kolejny rok, innym razem uśmiech do wspomnień, a czasami wzruszenie i wdzięczność. Za co Zobaczcie…
Organizatorem Konkursu było V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły. W dniu 25 maja 2022 o godzinie 9:10 w sali 15 uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wylosowali kartę z gry Dixit, następnie bazując na przedstawionym obrazku utworzyli własne opowiadanie.
Wyniki I edycji Anglojezycznego Konkursu Literackiego:
I miejsce: Mateusz Kamiński klasa 3B
II miejsce: Inga Cieślak klasa3F
III miejsce: Jan Szulfer klasa 3C
wyróżnienie dla Dominiki Romanowicz klasa IE
Wszystkim finalistom i uczestnikom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną przekazane laureatom w dniu zakończenia roku szkolnego.
Komisję konkursową stanowili nauczyciele angielskiego: Monika Pietrzyk, Małgorzata Szczepaniak oraz Małgorzata Grochowiecka. Komisja brała pod uwagę podczas oceniania zarówno walory literackie jak i językowe złożonych w Konkursie prac.
W dniach 23 maja - 6 czerwca odbył się szkolny konkursu językowo-plastyczny ENGLISH AROUND US.
Uczestnicy mieli za zadanie zebrać ze swojego otoczenia autentyczne materiały anglojęzyczne np. nagłówek prasowy z tytułem programu, fragment ulotki reklamowej z napisem sale lub opakowania produktu spożywczego, środka czystości, itp. i samodzielnie przygotować pracę w formie kolażu z zebranymi materiałami.
Wyniki konkursu:
- Miejsce pierwsze Aleksandra Królikowska klasa 2E
- Miejsce drugie Natalia Kijas klasa 1B
- Miejsce trzecie Natalia Król klasa 3F
Wszystkim finalistom i uczestnikom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną przekazane laureatom w dniu zakończenia roku szkolnego.
Komisję konkursową stanowili nauczyciele języka angielskiego: Monika Pietrzyk, Małgorzata Szczepaniak, Małgorzata Grochowiecka oraz Blanka Rodkiewicz.
Poniżej prace nagrodzonych.
31 maja 2022 tuż przed Dniem Dziecka uczniowie naszej szkoły, 1 grupa klasy 3F pod opieką pani Moniki Pietrzyk przedstawili bajkę "Kot w Butach" w języku angielskim. Przedstawienie odbyło się dzięki współpracy z Publicznym Przedszkolem nr 25 w Radomiu Oprócz odczytania bajki dzieciaczki mogły podziwiać teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez uczniów V LO w Radomiu.
Dla wszystkich było to niezapomniane przeżycie.
Udział w naszym przedsięwzięciu wzięli: Bednaruk Kajetan (najmłodszy syn), Gogacz Michał (Ojciec trzech synów), Guziak Julia (Ogr), Jary Maria (narrator), Kowalska Maja (kot w butach), Kozera Stanisław (Król), Krawczyk Wiktor ( parobek, służacy, średni syn), Król Natalia (teatrzyk), Krzysztofik Maja (obsługa aparatu), Mostowska Zuzanna (księżniczka), Kryczka Krystian ( dekoracje), Małek Zuzanna ( dekoracje)
Warunkiem przyjęcia kandydata do klasy dwujęzycznej jest przystąpienie przez niego do sprawdzianu kompetencji językowych, który odbędzie się
6 czerwca 2022 r. (poniedziałek) o godzinie 1400
- Wszystkich uczniów prosimy o przyjście o godzinie 13.30
- Spotykamy się przed wejściem do dużej sali gimnastycznej
- Przypominamy o zabraniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem (legitymacja szkolna)
Przedstawiamy wyniki konkursu Targ Różnorodności Kulturowej zorganizowanego przez zespół Erasmus+ dla klas I naszej szkoły
World Day for Cultural Diversity for Dialogue and Development
W imieniu organizatora Dnia Różnorodności Kulturowej - zespołu Erasmus+ oraz Komisji Konkursowej w składzie:
mgr Elżbieta Bartkiewicz (dyrektor szkoły)
mgr Iwona Rembowska
mgr Ewa Fundowicz
mgr Sylwia Makuch
Amelia Kiełbasa SU
Igor Serafin SU
przedstawiamy wyniki klas biorących udział w Targu Różnorodności Kulturowej:
Miejsce I - klasa IE Chiny
Miejsce II - klasa IH Grecja
Miejsce III - klasa IF Hiszpania
Chcielibyśmy również pogratulować wszystkim klasom pierwszym biorącym udział w Targu Różnorodności oraz ich wychowawcom zaangażowania, inwencji i ciekawych pomysłów. Było kolorowo, muzycznie, pysznie i wesoło. Dziękujemy za udział!
Iwona Rembowska
Zobacz
21 maja przypada Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju ( World Day for Cultural Diversity for Dialogue and Development).Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 2002 roku w myśl Powszechnej Deklaracji o Różnorodności Kulturowej. Rezolucja odnosi się do zasady tolerancji i poszanowania dla różnorodności kulturowej oraz promocji i ochrony praw człowieka, w tym prawa do rozwoju. Celem obchodów tego dnia jest promocja kultury, różnorodności kulturowej, dziedzictwa kulturowego, produktów przemysłu artystycznego, dóbr oraz usług związanych z kulturą. To również okazja, jak podkreśla UNESCO, do uświadomienia rządów, polityków, instytucji kultury i uczestników życia społecznego, o potrzebie przeciwstawiania się nierównościom w traktowaniu różnych kultur.
Z tej okazji zespół Erasmus+ zorganizował Targ Różnorodności Kulturowej połączony z konkursem dla klas I naszej szkoły. Głównym założeniem tej imprezy...