Obchodziliśmy właśnie Międzynarodowy Dzień Sportu. Obecnie z powodu koronawirusa zmagania w klasycznej formie (m.in. na boisku, w halach sportowych) schodzą na plan dalszy, ale nie zapomnijmy o ruchu, bądźmy aktywni!
opracował: nauczyciel
Uczennica naszej szkoły Natalia Plato z klasy III wraz ze swoją wspaniałą rodziną szyje maseczki dla pracowników szpitala.
W ramach współpracy naszej szkoły z American Corner Radom, w dniu 28 stycznia 2020 klasa 1Bg wzięła udział w warsztatach poświęconych zawodom przyszłości i nowoczesnym technologiom w edukacji. Spotkanie odbyło się w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Uczniowie mieli okazję nie tylko zapoznać się z trendami kształtującymi rynek zawodowy XXI wieku, ale też osobiście przetestować najnowsze interaktywne aplikacje używane w edukacji. Organizatorem i opiekunek wydarzenia była pani profesor Dorota Kacprzak.
„Wyprawę w KOSMOS ” 31.01.2020r. zorganizowali uczniowie kl. II f zapraszając na wycieczkę po planetach dzieci z dzielnicy Śródmieście.
W tym roku, już po raz dwudziesty w naszej szkole się odbył bal karnawałowy dla najmłodszych dzieci z dzielnicy Śródmieście, dzieci ze Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Nasze Dzieci" oraz dzieci ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych, podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych.
Uczniowie z klas 1F i 1B pod opieką wychowawców Pani Agnieszki Gierwatowskiej i Pani Barbary Stojak oraz nauczycieli Pani Jadwigi Wędziny i Pana Grzegorza Osucha wybrali się do Teatru Kamienica w Warszawie na spektakl "Wszechmocni w sieci". Ponadto spacerując Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, placem zamkowym i Starym Miastem mieli możliwość zobaczyć iluminacje świąteczne, znane pomniki i mural słynnej wokalistki Kory. Ostatnim punktem programu był Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie. Zarówno spektakl, jak i iluminacje zrobiły na uczestnikach wielkie wrażenie :-)
WYNIKI WYBORÓW
DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA RADOMIA
Daria Ryszkowska 1A – 151 głosów
Maksymilian Stanik 1Bg – 113 głosów
Natalia Nielipińska 1D – 75 głosów
Oliwia Zarębska 1Ag - 44 głosów
Weronika Szatan 1Dg – 41 głosów
Mateusz Kamiński 1B – 37 głosów
Natalia Przygodzka 1Dg – 24 głosy
Bartosz Tyczyński 1B – 22 głosy
Natalia Grduk 1Dg – 19 głosów
V LO w MRMR reprezentować będą Daria Ryszkowska, Maksymilian Stanik i Natalia Nielipińska.
Rok szkolny 2019/2020
DOSKONAŁE zdjęcia klasowe uczniów VLO
JESZCZE LEPSZE ...
Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w Centrum Aktywności Seniorów przy ul.Traugutta 31/33 odbyło się międzypokoleniowe śpiewanie zatytułowane „Kochana Babciu, kochany Dziadku…”, na które zostali zaproszeni wszyscy radomscy seniorzy.
Organizatorami wydarzenia był Prezydent Miasta Radomia oraz społeczność VLO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Traugutta w Radomiu. Pomysłodawczynią imprezy, która w Radomiu jest organizowana od kilku lat jest Agnieszka Gierwatowska, nauczyciel VLO. Uczniowie liceum oraz uczestniczki Młodzieżowego Domu Kultury razem ze starszą publicznością przypomnieli takie szlagiery jak „Jesienne róże”, „Siedem dziewcząt z Albatrosa”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Ta ostatnia niedziela”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Oczy zielone” czy „Orkiestry dęte”. Wszystkich piosenek było około 25, a przy fortepianie jak co roku zasiadł Pan Rafał Balicki. Obecna na koncercie publiczność głośno śpiewała, gdyż dla ułatwienia słowa były wyświetlane na ekranie. Seniorzy także mogli wysłuchać występu młodych, utalentowanych wokalistek: Mai Więcaszek, Magdaleny Kapciak i Katarzyny Głogowskiej. Cały koncert rozpoczął się hymnem seniora „Szła babeczka do laseczka”, a zakończył życzeniami od Prezydenta Miasta i młodzieży oraz odśpiewaniem „Sto lat…”. Na koniec uczennice wręczyły wszystkim przybyłym seniorom przygotowane wcześniej laurki, które zostały zrobione na zajęciach plastycznych pod opieką Pani Beaty Oracz, nauczyciela VLO.
Cały koncert był bardzo udany i połączył pokolenia. Seniorzy okazali dużą wdzięczność za pamięć i tak miło spędzone chwile.
W V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Patrona. Impreza odbyła się pod hasłem „Gloria victis – Romuald Traugutt i Powstanie Styczniowe”.
W ramach imprezy odbył się m.in. finał konkursu regionalnego dla uczniów szkół podstawowych oraz konferencja z udziałem zaproszonych gości. M.in. ks. prałata Edwarda Poniewierskiego kanclerza Kurii Diecezji Radomskiej i Roberta Grudnia, artysty muzyka, kompozytora, dyrektora festiwali muzycznych, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej Radom-Orońsko-Warszawa, autora ogólnopolskiego projektu „Moniuszko i jego czasy - Zrozumieć Niepodległą”.
W finale konkursu regionalnego na temat wiedzy o Romualdzie Traugucie i Powstaniu Styczniowym wzięły udział zespoły z sześciu szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszkach, PSP w Skaryszewie, PSP nr 15 w Radomiu, PSP nr 20 w Radomiu, PSP nr 24 w Radomiu, PSP nr 34 w Radomiu.
Rywalizacja była bardzo wyrównana, wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom wiedzy. Zwycięską drużyną okazał się zespół z PSP nr 15 w Radomiu. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie PSP nr 24 w Radomiu, zaś trzecie miejsce przypadło ekipie z PSP nr 34 w Radomiu.
Po zakończeniu zmagań konkursowych rozpoczęła się konferencja dotycząca patrona V LO i Powstania Styczniowego. Specjalny wykład wygłosił ks. prałat Edward Poniewierski. Następnie głos zabrał Robert Grudzień, który wzbogacił swoją wypowiedź prezentacją multimedialną.
- Ta synteza sztuk w kontekście Powstania Styczniowego była niezwykle interesująca, skłaniała do refleksji i szerszego spojrzenia na temat. Wykład zakończył się wspólnym wykonaniem przez Roberta Grudnia i uczennic V LO walca z „Nocy i dni” - czytamy w komunikacie organizatorów.
Dzień Patrona w liceum im. Traugutta to także występy wokalne, muzyczne i taneczne. Zaprezntowały się m.in. mażoretki z Orkiestry Grandioso. Gospodynią imprezy była Elżbieta Bartkiewicz, dyrektor radomskiej placówki. A także wicedyrektorki V LO: Marzena Siara i Agnieszka Bębenek, które wspierały organizatorów. O merytoryczną odsłonę dbały Beata Nosek i przede wszystkim Monika Kamińska, która zapewniła fantastyczną oprawę każdego aspektu imprezy. Z kolei o oprawę plastyczną zadbała niezastąpiona pani Beata Oracz.
Opracował: nauczyciel