Organizatorem Konkursu było V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły. W dniu 25 maja 2022 o godzinie 9:10 w sali 15 uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wylosowali kartę z gry Dixit, następnie bazując na przedstawionym obrazku utworzyli własne opowiadanie.
Wyniki I edycji Anglojezycznego Konkursu Literackiego:
I miejsce: Mateusz Kamiński klasa 3B
II miejsce: Inga Cieślak klasa3F
III miejsce: Jan Szulfer klasa 3C
wyróżnienie dla Dominiki Romanowicz klasa IE
Wszystkim finalistom i uczestnikom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną przekazane laureatom w dniu zakończenia roku szkolnego.
Komisję konkursową stanowili nauczyciele angielskiego: Monika Pietrzyk, Małgorzata Szczepaniak oraz Małgorzata Grochowiecka. Komisja brała pod uwagę podczas oceniania zarówno walory literackie jak i językowe złożonych w Konkursie prac.
W dniach 23 maja - 6 czerwca odbył się szkolny konkursu językowo-plastyczny ENGLISH AROUND US.
Uczestnicy mieli za zadanie zebrać ze swojego otoczenia autentyczne materiały anglojęzyczne np. nagłówek prasowy z tytułem programu, fragment ulotki reklamowej z napisem sale lub opakowania produktu spożywczego, środka czystości, itp. i samodzielnie przygotować pracę w formie kolażu z zebranymi materiałami.
Wyniki konkursu:
- Miejsce pierwsze Aleksandra Królikowska klasa 2E
- Miejsce drugie Natalia Kijas klasa 1B
- Miejsce trzecie Natalia Król klasa 3F
Wszystkim finalistom i uczestnikom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną przekazane laureatom w dniu zakończenia roku szkolnego.
Komisję konkursową stanowili nauczyciele języka angielskiego: Monika Pietrzyk, Małgorzata Szczepaniak, Małgorzata Grochowiecka oraz Blanka Rodkiewicz.
Poniżej prace nagrodzonych.
31 maja 2022 tuż przed Dniem Dziecka uczniowie naszej szkoły, 1 grupa klasy 3F pod opieką pani Moniki Pietrzyk przedstawili bajkę "Kot w Butach" w języku angielskim. Przedstawienie odbyło się dzięki współpracy z Publicznym Przedszkolem nr 25 w Radomiu Oprócz odczytania bajki dzieciaczki mogły podziwiać teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez uczniów V LO w Radomiu.
Dla wszystkich było to niezapomniane przeżycie.
Udział w naszym przedsięwzięciu wzięli: Bednaruk Kajetan (najmłodszy syn), Gogacz Michał (Ojciec trzech synów), Guziak Julia (Ogr), Jary Maria (narrator), Kowalska Maja (kot w butach), Kozera Stanisław (Król), Krawczyk Wiktor ( parobek, służacy, średni syn), Król Natalia (teatrzyk), Krzysztofik Maja (obsługa aparatu), Mostowska Zuzanna (księżniczka), Kryczka Krystian ( dekoracje), Małek Zuzanna ( dekoracje)
Warunkiem przyjęcia kandydata do klasy dwujęzycznej jest przystąpienie przez niego do sprawdzianu kompetencji językowych, który odbędzie się
6 czerwca 2022 r. (poniedziałek) o godzinie 1400
- Wszystkich uczniów prosimy o przyjście o godzinie 13.30
- Spotykamy się przed wejściem do dużej sali gimnastycznej
- Przypominamy o zabraniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem (legitymacja szkolna)
Przedstawiamy wyniki konkursu Targ Różnorodności Kulturowej zorganizowanego przez zespół Erasmus+ dla klas I naszej szkoły
World Day for Cultural Diversity for Dialogue and Development
W imieniu organizatora Dnia Różnorodności Kulturowej - zespołu Erasmus+ oraz Komisji Konkursowej w składzie:
mgr Elżbieta Bartkiewicz (dyrektor szkoły)
mgr Iwona Rembowska
mgr Ewa Fundowicz
mgr Sylwia Makuch
Amelia Kiełbasa SU
Igor Serafin SU
przedstawiamy wyniki klas biorących udział w Targu Różnorodności Kulturowej:
Miejsce I - klasa IE Chiny
Miejsce II - klasa IH Grecja
Miejsce III - klasa IF Hiszpania
Chcielibyśmy również pogratulować wszystkim klasom pierwszym biorącym udział w Targu Różnorodności oraz ich wychowawcom zaangażowania, inwencji i ciekawych pomysłów. Było kolorowo, muzycznie, pysznie i wesoło. Dziękujemy za udział!
Iwona Rembowska
Zobacz
21 maja przypada Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju ( World Day for Cultural Diversity for Dialogue and Development).Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 2002 roku w myśl Powszechnej Deklaracji o Różnorodności Kulturowej. Rezolucja odnosi się do zasady tolerancji i poszanowania dla różnorodności kulturowej oraz promocji i ochrony praw człowieka, w tym prawa do rozwoju. Celem obchodów tego dnia jest promocja kultury, różnorodności kulturowej, dziedzictwa kulturowego, produktów przemysłu artystycznego, dóbr oraz usług związanych z kulturą. To również okazja, jak podkreśla UNESCO, do uświadomienia rządów, polityków, instytucji kultury i uczestników życia społecznego, o potrzebie przeciwstawiania się nierównościom w traktowaniu różnych kultur.
Z tej okazji zespół Erasmus+ zorganizował Targ Różnorodności Kulturowej połączony z konkursem dla klas I naszej szkoły. Głównym założeniem tej imprezy...