Rywalizacje sportowe między uczniami zaproszonych szkółpodstawowych.
Zabawy andrzejkowe przygotowane przez uczniów VLO
Dnia 24 listopada 2017 r. odbyła się 2. edycja wspólnego śpiewania przez mieszkańców Radomia pieśni patriotycznych i wojskowych „Rozkwitały pąki białych róż…”. Koncert odbył się w „Łaźni” Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii.
Pomysłodawczynią koncertu, autorką scenariusza i jednocześnie prowadzącą była nauczycielka naszej szkoły Pani Agnieszka Gierwatowska. Wystąpiło wiele osób reprezentujących różne grupy społeczne, które zaśpiewały wraz z licznie przybyłymi na spotkanie mieszkańcami naszego miasta.
W imieniu radomskiej młodzieży wystąpiły uczennice V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu: Aleksandra Kozłowska, Martyna Książek, które wykonały utwór „Ojczyzno ma” oraz Barbara Wieteska z piosenką „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Wśród 10-osobowej drużyny Związku Strzeleckiego wystąpiła Ewelina Lipiec.
Także zaprezentowała się nasza absolwentka Wiola Fijałkowska (Bursa) wraz z Guzowiankami, zespołem który sama założyła. Ta muzyczna formacja wykonała piosenkę „Rozkwitały pąki białych róż”
21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości. W tym roku Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole obchody tego święta. Każdy uczeń oraz prcownik szkoły został obdarowany "miłym słówkiem". Na długiej przerwie ustawiono stanowisko z zadaniami, za wykonanie których czekała słodka nagroda. Uczniowie chętnie wykonywali polecenia dobrze się przy tym bawiąc.
Polska zniknęła z mapy świata w 1795 roku, kiedy to Prusy, Austria i Rosja dokonały trzeciego rozbioru naszego kraju. Odzyskiwanie niepodległości było procesem stopniowym. Walka o niepodległość Polski trwała długo, aż w końcu, po 123 latach niewoli, nasz kraj odzyskał wolność.
Dlaczego jednak właśnie 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości?
11 listopada 1918 roku na froncie zachodnim zakończyła się I wojna światowa. W tym czasie Rada Regencyjna przekazała władzę wojskową Józefowi Piłsudskiemu, który tym samym został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich. 11 listopada 1918 roku wojska niemieckie wycofały się z Polski. Nazajutrz Piłsudski mógł zająć się tworzeniem niepodległego rządu.Dnia 7.11.2017 odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Języka Niemieckiego, którą przygotowali uczniowie pod opieką Pani Barbary Maksymiuk oraz Pani Lucyny Przychodzeń. Uroczystość poprowadzili Roksana Zaręba i Wiktor Trzos z 1G. Na wstępie przedstawione zostały różnorodne fakty dotyczące Niemiec i życia w tym kraju. Uczniowie dowiedzieli się na przykład, że w Niemczech istnieje najwięcej na świecie fanklubów piłki nożnej oraz że to właśnie stamtąd wywodzi się zwyczaj zdobienia choinki. Po części teoretycznej prowadzący zaprosili wszystkich na obejrzenie krótkiego przedstawienia pt.” Rotkäppchen” w wersji niemieckiej. W rolę Czerwonego Kapturka wcieliła się Martyna Sowa (3C), w rolę Wilka Karol Tuzimek (3C), babci - Natalia Krzesińska (2K), mamy Czerwonego Kapturka - Weronika Guza (2K), myśliwego - Jakub Zaręba (1G) oraz narratorem była Żaneta Kobza (2E). Scenografię natomiast wykonała Aleksandra Suwała z klasy 3A. Aktorzy w zabawny sposób przedstawili historię znanej wszystkim bajki braci Grimm, co zrobiło wrażenie na publiczności. Na koniec wszyscy wysłuchali znanych piosenek wykonanych w języku niemieckim przez uczniów naszej szkoły.
Wystąpili: Patrycja Kozyra (1E) z przebojami „Ein bisschen Frieden” i ” Biene Maja”, Gabriela Chodelska (2D) z piosenką” Schnappi” oraz chór męski z klasy 1G wykonujący utwór ” Eins zwei Polizei”.
Wszyscy włączali się we wspólne śpiewanie. Za udział w akademii i za zaangażowanie słowa podzięki skierowały wicedyrektorki szkoły Panie Marzena Siara oraz Agnieszka Bębenek.
Lista kandydatów do Samorządu Uczniowskiego -Wybory 2017
- Martyna Bartoszek 2F
- Julia Domagała 2H
- Daria Duralska 2F
- Weronika Drabik 1C
- Natalia Iwan 1E
- Aleksandra Kaczmarczyk 1B
- Zuzanna Nowak 2B
- Hubert Strzelec 2K
- Katarzyna Szymczyk 2A
- Dominika Szatan 1D
- Rozalia Tomczyk 1C
- Filip Węglicki 1A
Kampania wyborcza rozpoczyna się już od poniedziałku i potrwa do środy do godz. 15.00. Potem obowiązuje cisza wyborcza.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbędą się w czwartek 16 listopada w godzinach 8.20-13.00.
Wyniki wyborów ogłosimy 17listopada (piątek).
13 listopada 2017r. (poniedziałek) w godzinach od 17.00 do 18.00
zapraszamy Rodziców na dzień otwarty
13 listopada 2017 r. (poniedziałek)
Spotkania z Rodzicami uczniów odbędą się według harmonogramu:
Godzina 16.30
- Klasa 1a - sala A8 - wychowawca Katarzyna Gajda
- Klasa 1b - sala C3 - wychowawca Karina Zgrzebniak
- Klasa 1c - sala A9 - wychowawca Dorota Gajda
- Klasa 1d - sala A7 - wychowawca Ewa Kasińska
- Klasa 1e - sala D3 - wychowawca Barbara Rybkowska
- Klasa 1f - sala B1 - wychowawca Urszula Gołąbek
- Klasa 1g - sala D1 - wychowawca Ewa Jakubiak
- Klasa 1k - sala C2 - wychowawca Agnieszka Szymańska - Chłosta
- Klasa 2a - sala D5 - wychowawca Marzena Bielska
- Klasa 2b - sala A3 - wychowawca Małgorzata Sławińska
- Klasa 2c - sala A10 - wychowawca Grzegorz Wiktorzak
- Klasa 2e - sala B2 - wychowawca Elżbieta Świderek
- Klasa 2f - sala C5 - wychowawca Julita Markiewicz
- Klasa 2g - sala A1- wychowawca Joanna Gutkowska
- Klasa 2h - sala D2 - wychowawca Rafał Kosior
- Klasa 2k - sala C1 - wychowawcaGrzegorz Osuch
Godzina 17.30
- Klasa 3a - sala A7 - wychowawca Ewa Jeżyńska
- Klasa 3b - sala A8 - wychowawca Jadwiga Kuś
- Klasa 3c - sala D3 - wychowawca Danuta Falkiewicz
- Klasa 3d - sala C2 - wychowawca Iwona Gos
- Klasa 3e - sala C3 - wychowawca Katarzyna Rychlicka
- Klasa 3f - sala A9 - wychowawca Beata Oracz
- Klasa 3g - sala B1 - wychowawca Barbara Stojak
Zebranie klasy 2D odbędzie się o godz. 18.00
- Klasa 2d - sala C1 - wychowawca Anna Adamiec
Zebranie Rady Rodziców odbędzie się 13 listopada 2017 r. o godzinie 17.10 w sali A6.
Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły brali udział w projekcie realizowanym przez fundację „Instytut Spraw Publicznych” we współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Kielcach. Zadanie polegało na przeprowadzeniu cyklu szkoleń dla uczniów z zakresu prawa. Szkolenia w wymiarze 10 godzin lekcyjnych, z 5 klasami po 2 godziny z każdą klasą przeprowadziła pani Marta Jeromin-Bilska posiadająca tytuł radcy prawnego. Na pierwszej godzinie uczniowie zostali zapoznani z obowiązującymi podstawowymi źródłami prawa , otrzymali informacje gdzie można uzyskać pomoc prawną oraz dowiedzieli się co oznaczają zdolność prawna i zdolność do czynności prawnych. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi pojęciami związanymi z postępowaniami sądowymi takimi jak: oskarżony, świadek, prokurator, sędzia, adwokat czy radca prawny.