V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

eTwinning

Projekty programu eTwinning, w których biorą udział

nauczyciele i uczniowie  V Liceum.

 

Sprawozdanie podsumowujące projekt Speaking is my goal. Modern European citizens realizowany na platformie cyfrowej eTwinning oraz  Twinspace

Projekt  Speaking is my goal. Modern European citizens  był pierwszym projektem autorskim realizowanym od grudnia 2022r do kwietnia 2023r w ramach założeń wniosku projektowego Erasmus+  Speaking is my goal. Modern European citizens. Mówienie jest moim celem. Nowocześni obywatele Europy . Był to międzynarodowy projekt językowy, skierowany do nauczycieli i uczniów, w całości opracowany i wdrożony przez p. Iwonę Rembowską. Szkołami partnerskimi było nasze liceum oraz dwie szkoły średnie z Turcji: Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi Beylikdüzü,Indyk STAMBUŁ, Hayrettin Duran Anadolu Lisesi Bornowa,Indyk  İZMİR oraz szkoła zawodowa Florina, Grecja.

Język projektu:

 Język angielski

Grupa wiekowa uczniów:

Od 15 do 18

Czytaj więcej...

Sprawozdanie podsumowujące projekt Global Climate Change realizowany na platformie cyfrowej eTwinning oraz eTwinningLive Twinspace

Czym jest eTwinnig?

eTwinning to nazwa jednego z programów Unii Europejskiej, którego celem jest umożliwienie internetowego kontaktu między szkołami i przedszkolami z wielu państw europejskich (także spoza UE), aby nauczyciele i uczniowie realizowali międzynarodowe i wewnątrzkrajowe projekty międzyszkolne.

Projekt Global Climate Change ID337183 był pierwszym projektem realizowanym przez zespół Erasmus + od stycznia do kwietnia 2022r w ramach założeń projektu Speaking is my goal. Modern European citizens. Był to międzynarodowy projekt ekologiczny, skierowany do nauczycieli i uczniów, w całości opracowany i wdrożony przez nauczycieli z Turcji. Szkołami partnerskimi było nasze liceum oraz technikum z Węgier.

 

Czytaj więcej...

Od 14.01.2022r. nasza szkoła dołączyła do programu eTwinning, gdzie na platformie eTwinning Live

realizuje wraz ze szkołami z   Turcji i Węgier

projekt ekologiczny Global Climate Change.

Projekt skierowany jest do uczniów i trwa do lipca 2022r.

 


 

 

 


 

Zadanie: Projekt całorocznego kalendarza 2022

 

Dnia 15 stycznia odbyło się kolejne spotkanie naszych uczniów z ich rówieśnikami ze szkół partnerskich w ramach projektu FLUENCY FESTIVAL. Podczas wspomnianego spotkania dyskutowano na temat znaczenia przyjaźni w życiu każdego człowieka. Wszyscy uczniowie byli podzieleni na mniejsze grupy, w których mieli okazję nie tylko wykazać się swoją znajomością języka angielskiego ale także wymienić swoje poglądy na temat przyjaźni czy wzajemnej akceptacji.

W grudniu 2021 roku uczniowie z klasy 2f (Paulina Bartniak , Anna Czerska, Martyna Czubak, Julia Fidor, Amelia Gajewska, Karolina Grduk, Wiktoria Iwańska, Alicja Kalbarczyk, Natalia Kapcia, Julia Knyt, Weronika i Wiktoria,  Kozłowska Dominika, Kuropatwińska Adrianna oraz 1a (Nikola Sobień i Magdalena Sawicka) wraz z opekunem p. Małgorzatą Szczepaniak przystąpili do projektu e-twinning  pt „Fluency Festival”.  Placówki partnerskie to szkoły z Turcji oraz Gruzji. Celem projektu jest przełamanie bariery językowej uczniów w kontaktach z obcokrajowcami oraz zmniejszenie granicy dzielącej  nastolatków pochodzących z różnych krajów.

Pierwszy etap dotyczył prezentacji uczniów oraz ich szkół na platformie e-twinning. Uczniowie nagrywali krótkie filmiki o sobie, swoich zainteresowaniach oraz szkołach w których się uczą.

Kolejnym etapem było spotkanie online naszych uczniów z uczniami oraz nauczycielami szkół partnerskich na platformie zoom  w dniu 6.01, podczas którego jedna z uczennic (z kl 2f Natalia Kapcia) zaprezentowała naszą szkołę . Nasi uczniowie mieli okazję poznać swoich rówieśników, dowiedzieć się jak wyglądają ich szkoły, miejsca zamieszkania, czym się pasjonują.