Erasmus
Aktywności podejmowane przez społeczność szkolną V Liceum
w ramach projektu Erasmus+
Lista uczestników (mobilności ) zakwalifikowanych do udziału w kursach językowych oraz szkoleniach w ramach projektu Erasmus Plus – wniosek o numerze: 2021-2-PL01-KA122-SCH-000041890 Projekty Krótkoterminowe, sektor Edukacja Szkolna
22 marca na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Wody. Zespół Erasmus+, zgodnie z celami projektowymi, zaangażował się w tą akcję.
Wszyscy wiemy, że wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi. Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, jak wielką rolę odgrywa woda, że trzeba ją szanować i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. W naszej szkole postanowiliśmy obchodzić ten ważny dzień dla naszej planety.
22 MARCA w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji zapraszamy do obejrzenia przygotowanej dla Was fotorelacji i wysłuchania utworu, który został nagrany specjalnie na ten dzień. Miłego oglądania i słuchania.
Track o wodzie w wykonaniu Aleksandra Szcześniaka i Tytusa Wiosło dla VLO.2022
H20 to pierwiastek chemiczny
H2O to woda,
H20 to styl życia
H20 to muzyka
Projekt Mobilność Uczniów i Kadry Edukacji Szkolnej w sektorze Edukacja Szkolna w ramach Akcji 1 - projekty krótkoterminowe(KA122-SCH)
Beneficjent: V liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im.Romualda Traugutta w Radomiu
Tytuł projektu: Speaking is my goal. Modern European Citizens.
Początek realizacji projektu: 01/03/2022
Czas realizacji: 18 miesięcy
W wyniku konkursu wniosków w styczniu 2022, nasze liceum otrzymało dofinansowanie na realizację projektu w sektorze Edukacja Szkolna, Akcji 1 Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej, Programu Erasmus+. W związku z czym przyznano szkole 35144,00 Euro na jego realizację.
Głównym priorytetem naszej szkoły jest zapewnienie uczniom jak najwyższego poziomu edukacji oraz zwiększenie atrakcyjności poziomu nauczania. Szkoła wnioskowała o dofinansowanie projektu w zakresie mobilności kadry edukacyjnej, aby usprawnić i zoptymalizować obszary edukacyjne, podnieść umiejętności i kwalifikacje kadry szkolnej, zarówno językowe jak i metodyczne, unowocześnić narzędzia i metody nauczania, jak również program nauczania. Jednym z istotnych priorytetów projektu jest nabycie przez nauczycieli praktycznej wiedzy i umiejętności metodycznych niezbędnych do nauczania dwujęzyczności oraz nauczanie i uczenie się języków obcych poprzez zaangażowanie nauczycieli zatrudnionych w organizacji do aktywnego uczestnictwa w szkoleniach zagranicznych. Celem uczestnictwa nauczycieli w kursach jest podniesienia poziomu kompetencji językowych w zakresie komunikowania się w języku angielskim oraz zapoznanie się z ideą nauczania dwujęzycznego. Ponadto, udział w kursach metodycznych stanowić będzie okazję do poznania skutecznych metod i form nauczania języka angielskiego oraz wymianę doświadczeń i dobrych praktyk z przedstawicielami kadry szkół europejskich.
W konkluzji, realizacja projektu przyniesie długotrwałe i owocne rezultaty dla całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczycieli, które będą widoczne nie tylko w trakcie realizacji głównych zadań projektowych, ale również po jego zakończeniu.
Regulamin rekrutacji uczestników projektu
Harmonogram działań
Zespół Erasmus Plus w składzie:
Iwona Rembowska - koordynator
Ewa Fundowicz
Magdalena Kosiec
Sylwia Makuch
Barbara Stojak