Erasmus
Aktywności podejmowane przez społeczność szkolną V Liceum
w ramach projektu Erasmus+
Nasz projekt Speaking is my goal. Modern European citizens realizowany w ramach progrmu Erasmus+ został zgłoszony przez koordynatorkę projektu do konkursu fotograficznego Selfie+ organizowanego przez Fundację Systemu Edukacji FRSE.
Poprzez dodanie zdjęć oraz opisów działań na platformie Selfie+ realizatorzy projektów mogą pochwalić się swoimi dokonaniami, upowszechniać wyniki pracy nad projektem, a przede wszystkim pokazać potencjalnym przyszłym beneficjentom programów wspieranych przez Fundację, że warto korzystać z oferty FRSE.
Edycja Konkursu Selfie+ 2022 odbyła się pod hasłem: „Wyraź siebie, inspiruj innych”. Nasz projekt startował w kategorii: Twój projekt w jednym ujęciu – za pomocą jednego autorskiego zdjęcia należało przedstawić główny temat działań projektowych oraz krótko opisać działania jakie realizujemy w naszym projekcie. Termin zgłoszeń minął 30 grudnia 2022r.
Konkurs Selfie+ przeznaczony jest dla beneficjentów programów:
- Erasmus+;
- PO WER;
- Europejski Korpus Solidarności;
- Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży;
- Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży.
W konkursie mogły wziąć udział zdjęcia z projektów realizowanych od początku funkcjonowania powyższych programów. Mogli je zgłaszać realizatorzy projektów, których działania zakończyły się lub trwają nadal.
Zgodnie z założeniami szkolnego projektu Speaking is my goal. Modern European citizens w ramach programu Erasmus+ w dniu 1 grudnia 2022r odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o Unii Europejskiej, jej historii i zasadach funkcjonowania, doskonalenie umiejętności wykorzystania w praktyce zdobytych informacji, kształtowanie umiejętności zdrowego współzawodnictwa oraz szkolna integracja.Co ciekawe konkurs odbył się w niekonwencjonalnej formie - na platformie Kahoot. Uczestniczyło w nim 50 uczniów z różnych klas V LO.
Zgodnie z założeniami i celami naszego szkolnego projektu Speaking is my goal. Modern European citizens realizowanego w ramach programu Erasmus+ szczególną uwagę chcemy zwrócić na kwestie związane z otaczającym nas środowiskiem oraz jego ochroną. Postanowiliśmy uczulić naszych uczniów na ten aspekt naszego życia i zaproponowaliśmy im opracowanie pamiętnika ekologicznego na padlecie.
21 maja przypada Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju ( World Day for Cultural Diversity for Dialogue and Development).Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 2002 roku w myśl Powszechnej Deklaracji o Różnorodności Kulturowej. Rezolucja odnosi się do zasady tolerancji i poszanowania dla różnorodności kulturowej oraz promocji i ochrony praw człowieka, w tym prawa do rozwoju. Celem obchodów tego dnia jest promocja kultury, różnorodności kulturowej, dziedzictwa kulturowego, produktów przemysłu artystycznego, dóbr oraz usług związanych z kulturą. To również okazja, jak podkreśla UNESCO, do uświadomienia rządów, polityków, instytucji kultury i uczestników życia społecznego, o potrzebie przeciwstawiania się nierównościom w traktowaniu różnych kultur.
Z tej okazji zespół Erasmus+ zorganizował Targ Różnorodności Kulturowej połączony z konkursem dla klas I naszej szkoły. Głównym założeniem tej imprezy...
Z wielką przyjemnością pragniemy powiadomić, że uczennica Aneta Pastuszka z klasy 3A zakwalifikowała się do finału międzynarodowego konkursu Youth on Trust Awards 2022 PERITIA - Policy, Expertise and Trust. Konkurs organizowany jest przez Polską Akademię Nauk w ramach projektu PERITIA.
Projekt PERITIA zaprasza uczniów z całej Europy by podzielili się swoimi poglądami na temat zaufania publicznego i stworzenia projektu poruszającego kwestię, która ich zdaniem jest najważniejsza w odniesieniu do tematu zaufania w życiu społecznym i politycznym. Nasza uczennica przygotowała swoją pracę konkursową w formacie krótkiego filmu w języku angielskim. 25 maja odbędzie się spotkanie on-line, podczas którego zostaną zaprezentowane prace wszystkich finalistów.
Gratulujemy serdecznie uczennicy i trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia.
Opiekun: mgr Iwona Rembowska
Kolejna akcja w ramach projektu Erasmus+ za nami...Na zakończenie obchodów Światowego Dnia Wody w dniu 28 marca 2022 został zorganizowany w aplikacji Forms szkolny konkurs "WODA".Organizatorką i pomysłodawczynią akcji była pani Barbara Stojak.
I miejsce z kompletem punktów oraz najlepszym czasem wypełnienia formularza zajęła Natalia Podkowa z klasy 2A. Uczennica otrzymała nagrodę indywidualną oraz voucher na "dzień bez pytania" dla swojej klasy.
Gratulujemy !
Woda to cudowna substancja, ale w pełni doceniamy jej wartość dopiero wtedy kiedy jej brakuje. Dlatego co roku 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W tym roku po raz pierwszy do tej akcji włączyła się nasza szkoła. Z tej okazji Zespół Erasmus+ zaplanował szereg akcji w dniach 21 -25 marca. A dokładnie: na godzinach wychowawczych wychowawcy przeprowadzili zajęcia w oparciu o prezentacje przygotowane przez p. Ewę Fundowicz na temat wody, jej dostępności, globalnego znaczenia dla całej Ziemi, niezwykłych właściwościach wody i potrzebie jej ochrony.
Zorganizowaliśmy też kilka innych działań dla uczniów:
Lista uczestników (mobilności ) zakwalifikowanych do udziału w kursach językowych oraz szkoleniach w ramach projektu Erasmus Plus – wniosek o numerze: 2021-2-PL01-KA122-SCH-000041890 Projekty Krótkoterminowe, sektor Edukacja Szkolna
22 marca na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Wody. Zespół Erasmus+, zgodnie z celami projektowymi, zaangażował się w tą akcję.
Wszyscy wiemy, że wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi. Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, jak wielką rolę odgrywa woda, że trzeba ją szanować i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. W naszej szkole postanowiliśmy obchodzić ten ważny dzień dla naszej planety.
Strona 1 z 2