V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Mury naszej szkoły opuściło wielu wspaniałych absolwentów, niektórzy wrócili do nas ponownie, tym razem w roli nauczycieli. Inni są wybitnymi sportowcami, politykami lub realizują się z sukcesami na różnych płaszczyznach życia społecznego. 

            Jestem Absolwentem i Ambasadorem  V LO, Maturzystą 2008

Już w latach szkoły średniej rozwijałem swoją pasję związaną z majsterkowaniem i mechaniką, co przyczyniło się do wyboru kierunku studiów, którym była Mechanika i Budowa Maszyn na UTH w Radomiu. Pasja połączona z nauką przerodziła się następnie w chęć zdobywania praktycznych umiejętności, co z kolei było początkiem mojej pracy w branży przemysłu metalowego, a konkretnie w branży obróbki skrawaniem. Swoją pasję rozwijałem jako zwykły, szary pracownik pracujący przy produkcji elementów metalowych w jednym  z zakładów przemysłowych w Radomiu. Dzięki ogromnej miłości i pasji do wykonywanej pracy mogłem piąć się coraz wyżej, zyskiwać nowe doświadczenia i poszerzać swoje horyzonty.  Podczas przebiegu mojej kariery mogłem pracować u boku bardzo dobrych specjalistów, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Wynikiem mojej filozofii ciągłego doskonalenia była również moja praca nie tylko związana z produkcją elementów metalowych, ale również praca u jednego z największych producentów maszyn do obróbki skrawaniem na świecie, na których te elementy są produkowane. Tam mogłem zdobywać wiedzę na temat budowy i serwisu maszyn, na których zaczynałem pracować jak młody chłopak.

            8-letnie doświadczenie zaowocowało otworzeniem przeze mnie własnej działalności gospodarczej.  TECHNOMATIX Sp. z o.o.  na chwilę obecną jest bardzo szybko rozwijającą się firmą, która swoim zasięgiem obejmuje Europe, Skandynawie oraz Stany Zjednoczone.
A produkowane przez nas komponenty wykorzystywane są na całym świecie przez przemysł farmaceutyczny przy budowie maszyn do produkcji leków, przemysł energetyczny, samochodowy, lotniczy, kolejowy, czy przemysł wojskowy. 

 Dzisiaj firma znajduje się w ciągłym rozwoju i potrzebuje młodych zdolnych i utalentowanych ludzi, których mam zamiar pozyskiwać lokalnie, bo Radom tak samo jak V LO jest pełen diamentów, które mam zamiar odkrywać i szlifować. Taki jest mój cel na przyszłe lata…

 

Rozmowa z Agatą Kaczmarską, absolwentką V LO, mistrzynią Polski seniorek w boksie

Sportowcy marzą o tytułach mistrza kraju. Nie tak dawno złoto MP seniorek w boksie wywalczyła radomianka Agata Kaczmarska, która jednak ma spory niedosyt po bądź co bądź prestiżowej imprezie w Grudziądzu.

Tegoroczne mistrzostwa Polski seniorek w boksie gościły w Grudziądzu. W stawce rywalizujących o medale nie zabrakło radomskich pięściarek. Jedną z nich była Agata Kaczmarska, zawodniczka BKS-u Radomiak Radom. Dwudziestoletnia zawodniczka zdobywała dotychczas laury w gronie młodzieżowców. Jest kilkakrotną mistrzynią Polski w kategoriach juniorskich, zdobywała medale mistrzostw Europy i świata. Teraz weszła w seniorski boks i zdobyła swoje pierwsze „dorosłe” złoto. Generalnie nie powinno być „sprawy”. Kaczmarska, która po raz pierwszy w karierze startowała w gronie seniorek, zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni kraju. Ale zawodniczka ma swój pogląd na to wydarzenie. Niewątpliwie jest związany z jej skromnością i charakterem wielkiej wojowniczki. Warto dodać, że Agata Kaczmarska jest absolwentką V LO z Oddziałami Dwujężycznymi im. Romualda Traugutta.

Rozmowa z Agatą Kaczmarską, mistrzynią Polski seniorek w boksie

Radosław Olchowski: Przede wszystkim gratuluję tytułu. Ciężko było wywalczyć złoto?

Czytaj więcej...