V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Siatkarski Ośrodek Szkolny

Zakończyły się zmagania w kolejnej dyscyplinie sportu, rozgrywanej w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży. W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych złote medale mistrzostw Radomia w siatkówce wywalczyli licealiści z V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta.

Turniej finałowy rozegrano z udziałem sześciu drużyn, które reprezentowały radomskie placówki oświatowe. Oprócz siatkarzy popularnego „Traugutta” do walki o tytuł i medale przystąpili zawodnicy Zespołu Szkół Elektronicznych, Zespołu Szkół Samochodowych oraz Zespołu Szkół Technicznych. W finałach znaleźli się także przedstawiciele VI LO im. Jana Kochanowskiego i IV LO im. Tytusa Chałubińskiego.

Czytaj więcej...

Drużyna V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta zdobyła złote medale mistrzostw Radomia szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce kobiet. Zawodniczki z tej radomskiej placówki wygrały miejskie zmagania pod siatką już po raz szósty z rzędu.

Zawody z udziałem pięciu najlepszych zespołów, rozgrywane w ramach X Radomskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się w hali sportowej Zespołu  Szkół Spożywczych i Hotelarskich. Nie ulega wątpliwości, że uczennice popularnego Traugutta w pełni zasłużyły na tytuł mistrzowski. W rozgrywanym systemem „każdy z każdym” turnieju finałowym wygrały wszystkie pojedynki, oddając przeciwniczkom zaledwie jednego seta. Wcześniej tak samo dobrze radziły sobie w eliminacjach, w których także nie znalazły konkurencji.

W finałach jedynie VIII LO im. Jana III Sobieskiego zdołało zmusić siatkarki Traugutta do większego wysiłku, bowiem zdołało urwać triumfatorkom jednego seta.

Złoty zespół V LO

 • Klaudia Gębska,
 • Kaja Kiersanowska,
 • Kinga Zaprawa,
 • Martyna Gregier,
 • Anita Kalita,
 • Agnieszka Jędrzejczyk,
 • Paulina Paradowska,
 • Maria Zaręba,
 • Sylwia Nowak,
 • Eliza Wężykowska,
 • Weronika Kisiel,
 • Angelika Czerska,
 • Ilona Puton,
 • Weronika Skrzek.

Trener Andrzej Sitkowski.

Końcowa klasyfikacja

 1. V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta,
 2. XII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami sportowymi im. Polskich Olimpijczyków,
 3. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego,
 4. IV Liceum Ogólnokształcące im. Tytusa Chałubińskiego,
 5. VII Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Baczyńskiego.

opracował nauczyciel

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkówki odbyło się losowanie grup półfinałowych mistrzostw Polski juniorów. RCS Czarni Radom trafili do grupy C i o prawo gry w turnieju finałowym zmierzą się z Jokerem Piła, AZS UWM Olszyn i Tempem Olsztyn.

Zawody odbędą się w Radomiu w hali sportowej V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im R. Traugutta w dniach 21-23 marca. Początek godzina 16.30.

Czytaj więcej...

Michał Moniak, siatkarz Radomskiego Centrum Siatkarskiego "Czarni", a na co dzień uczeń I klasy naszej szkoły znalazł się w doborowym gronie wybrańców, którzy tworzą kadrę narodową kadetów. Oprócz radomianina trenerzy reprezentacji rocznika 1997 Jacek Nawrocki i Sebastian Pawlik powołali jeszcze 15 zawodników.

Do radomskiego klubu trafiło już pismo z Polskiego Związku Piłki Siatkowej, informujące o powołaniu dla młodego zawodnika Czarnych. - To dla naszego siatkarza, a także klubu spore wyróżnienie, ale nie mam wątpliwości, że Michał na to powołanie zasłużył. Gra w reprezentacji kraju to także motywacja do dalszej ciężkiej pracy na treningach. Nasz atakujący był ostatnio kontuzjowany i praktycznie dopiero dochodzi do pełni formy. Wierzę jednak, że w miarę szybko osiągnie swój wysoki poziom - powiedział Arkadiusz Sawiczyński, klubowy trener Moniaka oraz nauczyciel WF w V LO.
Warto dodać, że leworęczny siatkarz Czarnych jest jedynym kadetem z Mazowsza powołanym do kadry w tej kategorii wiekowej. Aż 12 graczy powołanych przez trenerów Nawrockiego i Pawlika na co dzień uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale. Tymczasem Moniak jest uczniem V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu.

opracował nauczyciel

Od początku roku szkolnego 2013/2014 kolejni adepci piłki siatkowej uczą się i trenują w V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu. To już drugi rocznik młodych zawodników, którzy oprócz właściwej edukacji, zaliczają w naszym mieści wszechstronne szkolenie z piłki siatkowej.

Szczegóły, dzięki uprzejmości portalu radom.sport.pl

Przeczytaj więcej.