V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Siatkarski Ośrodek Szkolny

Talenty z siatkarskich SOS-ów rywalizowały w sali sportowej naszej szkoły W hali sportowej V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu odbył się turnieju, w którym do walki na siatkarskim boisku przystąpili zawodnicy uczący się i trenujący w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych.

Czytaj więcej...

Finał regionalny turnieju Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który odbył się w Szczytnie był popisem siatkarzy z radomskiego ośrodka. Podopieczni trenerów Arkadiusza Sawiczyńskiego i Andrzeja Sitkowskiego wygrali wszystkie pojedynki dwudniowej imprezy.

Zawody talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych odbyły się z udziałem zespołów z czterech województw: lubelskiego, podlaskiego, warmińsko - mazurskiego i mazowieckiego. Region Mazowsza reprezentowali uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu. Trenerzy Sitkowski i Sawiczyński zabrali do Szczytna dwa zespoły radomskiego S.O.S.

Czytaj więcej...

O zbliżających się finałach mistrzostw Mazowsza juniorów w piłce siatkowej opowiada rozgrywający Czarnych Radom Jan Firlej, na co dzień uczeń uczeń V LO im. Romualda Traugutta.

Czytaj więcej...

Dwa zespoły, reprezentujące Siatkarski Ośrodek Szkolny w Radomiu wezmą udział w makroregionalnych zawodach w Szczytnie. W imprezie obok uczniów V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im Romualda Traugutta powalczą wychowankowie ośrodków z innych regionów w kraju.

- Jest to tzw. finał regionalny, w którym oprócz naszych dwóch zespołów zagrają ekipy z województw: lubelskiego, podlaskiego i warmińsko - mazurskiego. Wszystkie zespoły reprezentują Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Zawody odbędą się systemem każdy z każdym - mówił Andrzej Sitkowski, opiekun siatkarzy z V LO w Radomiu.

Czytaj więcej...

Prezentacja nowoczesnej, internetowej platformy szkoleniowej Młodzieżowa Siatkówka.pl - działającej w ramach Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych - była jednym z głównych tematów spotkania koordynatorów wojewódzkich, przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Podczas konferencji w Warszawie omówiono także pierwsze podsumowanie dotychczasowego funkcjonowania Programu w szkołach.

Czytaj więcej...