V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Siatkarski Ośrodek Szkolny

"Jeśli piłka siatkowa to Twoja pasja, to mamy dla Ciebie propozycję kształcenia w prestiżowej szkole średniej oraz treningów w tej dyscyplinie sportu" - tak nabór do klasy I popularnego SOS-u na rok szkolny 2021/2022 reklamują przedstawiciele V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu.

Rok szkolny 2021/2022 będzie dziewiątym z kolei, kiedy w V LO powstanie klasa o profilu piłki siatkowej. Przypomnijmy, że Siatkarski Ośrodek Szkolny w naszym mieście jest częścią ogólnopolskiego programu, który obejmuje uczniów nauką na danym etapie edukacji i jest połączony z wszechstronnym szkoleniem siatkarskim. S.O.S przy V LO to jedyne liceum na Mazowszu, w którym istnieją klasy ośrodka dla siatkarzy.

Ośrodek,oprócz edukacji na poziomie liceum (klasa siatkarska będzie o profilu matematyka - geografia - angielski), oferuje odpowiednią bazę treningową, profesjonalny sprzęt do uprawiania siatkówki i pomoce dydaktyczne. Warto dodać, że V LO współpracuje z Radomskim Centrum Siatkarskim Czarni oraz plusligowym klubem Cerrad Enea Czarni Radom.

Uczniowie, którzy kończą ósmą klasę i nadal chcą łączyć naukę w szkole średniej z wyczynowym uprawianiem siatkówki, mogą aplikować do nowej klasy SOS-u. Zajęcia sportowe odbywają się na obiektach sportowych V LO w Radomiu. Treningi prowadzą znani i cenieni trenerzy Arkadiusz Sawiczyński, Andrzej Sitkowski, Łukasz Staniewski, Paweł Jakubiak z pomocą koordynatora wojewódzkiego Dariusza Fryszkowskiego.

– Realizowany projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych to trafiony pomysł. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Nasi wychowankowie oprócz możliwości ukończenia szkoły średniej otrzymują niepowtarzalną okazję doskonalenia umiejętności siatkarskich  – mówił trener Arkadiusz Sawiczyński, który pracuje z uczniami SOS-u w Radomiu.

Przypomnijmy, że mury popularnego Traugutta opuściło wielu wybitnych siatkarzy. To m.in. Robert Prygiel, Wojciech Żaliński, Jakub Bucki, Adrian Stańczak, Paweł Bilinski, Sebastian Sobczak, Marcin Drewin, Wojciech Ferens, Kacper Gonciarz, Jakub Wachnik, Bartłomiej Grzechnik, Paweł Filipowicz, Daniel Ostrowski, Krzysztof Michalski, Jakub Sokołowski, Piotr Filipowicz, Kacper Wasilewski, Błażej Czarnecki, Konrad Machowicz, Michał Moniak, Kacper Kędra, Jan Firlej. Czas na następców...

Ważną informacją dla kandydatów na uczniów siatkarskiego ośrodka w Radomiu jest termin testu sprawnościowego. Sprawdzian odbędzie się w hali sportowej V LO,7 czerwca 2021r. Początek o godz. 14. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. telefonów: 661-929-361, 662-096-519 oraz 603-952-867.

Warto wiedzieć:        

Test sprawnościowy dla kandydatów na uczniów klasy I o profilu piłka siatkowa w V LO w Radomiu obejmuje: zaliczenie próby sprawności ogólnej i sprawności specjalnej (siatkarskiej). W zakresie sprawności ogólnej do wykonania będzie bieg po kopercie na czas, wyskok dosiężny z miejsca, wyskok dosiężny z rozbiegu, przewrót w przód z przysiadu podpartego do przysiadu podpartego, przewrót w tył z przysiadu podpartego do przysiadu podpartego. Sprawność specjalna obejmuje: odbicia piłki na przemian sposobem oburącz górnym i dolnym, zagrywka stacjonarna (tenisowa górna) kierowana w określone strefy boiska, atak po prostej z własnego podrzutu. Za test sprawnościowy można uzyskać maksymalnie 200 punktów. Test ma formę zaliczenia.

Adepci siatkówki Radomskiego Centrum Siatkarskiego "Czarni" zajęli siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski kadetów. Czytaj więcej...

Siatkarze RCS-u Cerrad Czarnych Radom młodzieżowymi mistrzami Polski do lat 23. Czytaj więcej...

Zawodnicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego "Czarni" okazali się bezkonkurencyjni w turnieju finałowym o mistrzostwo Mazowsza juniorów. Podopieczni trenerów Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego wygrali wszystkie pojedynki, w tym decydujący o tytule (3:2) z MOS-em WOLA Warszawa.

Szczegóły

Drużyna dziewcząt V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im Romualda Traugutta awansowała do finałów mistrzostw Radomia w piłce siatkowej.

Czytaj więcej...