V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Wsparcieppsych

W tak trudnym czasie dla nas wszystkich jesteśmy atakowani ze wszystkich stron informacjami o wirusie. Słysząc o zachorowaniach i otaczającej nas śmierci można się załamać, wpaść w panikę.
U każdego człowieka w pewnym momencie uruchomił się silny stres, obawa, lęk.
W normalnych warunkach , gdy  wcześniej przeżywaliście trudne sytuacje  mogliście  przyjść do nas, do pedagoga, psychologa , do wychowawców, do nauczycieli, do Dyrekcji. By pocieszyć czasem wystarczyła szczera rozmowa w cztery oczy.
Dziś jesteśmy daleko od Was, łączymy się z Wami on-line,ale to nie to samo co kontakt osobisty. Jesteśmy daleko ze względu na odległość, ale blisko, bo myślami z Wami. Szkoła to taka większa rodzina, często angażujemy się w wasze problemy tak jak i własnych dzieci. Jeszcze przed wybuchem pandemii w wielu szkołach , nie tylko w naszej obserwowaliśmy, jak obniża się u niektórych uczniów  kondycja psychiczna, jak są mało odporni na niepowodzenia, jak szybko się załamują. Znamy też bardzo trudne  sytuacje domowe,dlatego chcemy potwierdzić naszą gotowość do pomocy zarówno dla Was jak i dla rodziców.

Czytaj więcej...

Uczennica naszej szkoły Natalia Plato z klasy III wraz ze swoją wspaniałą rodziną szyje maseczki dla pracowników szpitala.

         

Koronawirus. Uczniowie V LO w Radomiu z podziękowaniami dla służb medycznych

Gazeta.pl 

ZEBRRA.TV 

Na początku pragnę podziękować uczennicom: Marii Walczak kl. Ia,Martynie Klim kl. ICg, Mai Krzysztofik kl.If za udział w akcji Kartka dla Medyka i przygotowanie w formie rysunków podziękowań dla Służby Zdrowia, prace uczennic zostały przekazane w formie elektronicznej do szpitali w Radomiu.
Wielu naszych uczniów stara się pomagać najlepiej,jak potrafi. Wśród nich jest uczennica kl. III k Natalia Plato, która razem z mamą szyje maseczki dla szpitala. Cieszę się,że w tej trudnej sytuacji nie tylko  dbacie o siebie,ale pamiętacie również o innych. Należą się Wam pochwały.
Piszę do Was Drodzy Uczniowie , bo jutro też jest bardzo ważny dzień, gdzie możemy pomóc wszyscy.
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z uwagi na obecną sytuację pragnę zachęcić Was do obchodów tego dnia poprzez :
1. Zaświeć na niebiesko, ubierz się w niebieskie ubrania, nawet będąc w domu.
2. Udekorujcie okna własnoręcznie wykonanymi ozdobami, w kolorze niebieskim.
3. Udekorujcie swoje pokoje akcentami niebieskimi.
Udokumentujcie Wasze działania, przesyłajcie zdjęcia na messengera do Pani Beaty Oracz lub na pocztę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Może dzięki temu znów poczujemy, ze jesteśmy razem.
Zachęcam do zaświecenia na niebiesko.
Pozdrawiam.