V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

sport

Jak się złapie bakcyla, to nie ma siły, żeby ta forma rekreacji się znudziła. Jest wiele aspektów, które przemawiają na rowerem - mówi rowerzysta Piotr Dudek

Cały tekst: czytaj tutaj

Kolejny komplet medali trafił do uczestników Radomskiej Olimpiady Młodzieży. W gimnastyce szkół ponadgimnazjalnych złote krążki wywalczyły zawodniczki V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta.

Czytaj więcej...

W ostatnich latach obserwuje się powstanie wielu nowych form gimnastyki rekreacyjnej. Jedną z nich jest aerobik.

Lansowany współcześnie model smukłej i zgrabnej sylwetki jest niejednokrotnie głównym motywem podejmowania aktywności ruchowej przez kobiety. Kobieta z natury czuje potrzebę bycia piękną i podobania się innym, dlatego z dużą determinacją dąży do tego ideału.

Czytaj więcej...

Osoby niepełnosprawne też uprawiają sport. Jednym z form rywalizacji drużynowej jest koszykówka na wózkach. O grze, w basket dla niepełnosprawnych porozmawiałem z Kacprem, który tak jak ja od urodzenia jest osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku. Mimo tego, pokazuje swoją postawą, że warto posiadać w życiu swoje cele.

Czytaj więcej...

Mimo kaprysów pogody za oknem, każdy z nas marzy już o cieplejszych dniach i wakacjach. Ani się obejrzymy a już będzie lato. Czas tak szybko zleci, że nie zdążymy nawet zadbać o sylwetkę.

Niektórzy wybiorą z pewnością ćwiczenia na siłowni lub zajęcia fitness. Nie każdy ma jednak ochotę, aby po kilku miesiącach mrozów zamykać się w dusznych pomieszczeniach. Można przecież również wybrać się na łono natury i na świeżym powietrzu dbać o swoje ciało. Pamiętajmy jednak o tym, że ćwiczenia mogą być również zabawą. Rolki to trening, który daje niezwykle dużo frajdy, oraz ciekawe efekty.

Czytaj więcej...