V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

sport

Finały Radomskiej Olimpiady Młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce mężczyzn okazały się popisem zespołu V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta
 
Finałowy turniej odbył się w hali sportowej XI Liceum Ogólnokształcącego im. Staszica. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów, które awans uzyskały we wcześniejszych eliminacjach. W zmaganiach systemem "każdy z każdym" najlepsi okazali się licealiści popularnego Traugutta, zdobywając złote medale mistrzostw Radomia w tej dyscyplinie sportu. Na drugim miejscu uplasowali się siatkarze Zespołu Szkół Elektronicznych, zaś najniższy stopień podium przypadł Zespołowi Szkół Energetycznych. 

W finałach Traugutt pokonał z Zespół Szkół Samochodowych, IV LO im. Tytusa Chałubińskiego i Zespół Szkół Technicznych. Te mecze drużyna V LO wygrywała po 2:0 w setach. Jedynej porażki (1:2) doznali w starciu z Elektronikiem, ale nie miało to wpływu na końcowy sukces.

Kadra siatkarzy V LO:
Jakub Strzelecki, Jakub Maj, Maciej Gędaj, Mikołaj Skrzek, Ireneusz Czupryn, Damian Mierzejewski, Adrian Faryna, Daniel Czyżewski, Maciej Dryja, Daniel Kosiec, Mateusz Stefanowski. Trener Arkadiusz Sawiczyński. 
 

Kolejne w tym sezonie komplety medali przypadły uczestnikom Radomskiej Olimpiady Młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem na stadionie MOSiR -u przy ul. Narutowicza młodzi sportowcy rywalizowali o laury w lekkiej atletyce.

Czytaj więcej...

Agata Kaczmarska z klasy IG odniosła wielki sukces w swojej karierze sportowej. Nasza uczennica zdobyła srebrny medal IV Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie. Zawody mistrzowskie odbyły się na Tajwanie.

Czytaj więcej...

W niedzielnym meczu w Bydgoszczy pomiędzy miejscowym Transferem a Cerrad Czarnymi Radom, którego stawką był finał Młodej Ligi, triumfowali radomianie. Wygrana 3:0 oznacza, że podopieczni trenerów Andrzeja Sitkowskiego i Łukasza Staniewskiego powalczą w sobotę 9 maja o tytuł Młodzieżowych Mistrzów Polski! Czytaj więcej...