V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

sport

Radomska Olimpiada Młodzieży: Mamy srebro w biegach przełajowych!

Uczennice V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romulada Traugutta wicemistrzyniami Radomia szkół średnich w biegach przełajowych. 

XV edycja Radomskiej Olimpiady Młodzieży rozpoczęła się od rywalizacji szkół średnich w sztafetowych biegach przełajowych. W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce zajęły biegaczki III LO i

 

m. Czachowskiego. Na drugim stopniu podium uplasowały się reprezentantki V LO im. Romualda Traugutta, zaś trzecie miejsce zajęły wychowanki IV LO im. Chałubińskiego. 

Tymczasem w kategorii mężczyzn najlepsi okazali się przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych, przed III LO im. Czachowskiego oraz Zespołem Szkół Budowlanych. Liocealiści Traugutta zajęli dziesiąte miejsce.

opracował nauczyciel

Szczypiornistki Akademii Piłki Ręcznej Radom i jednocześnie uczennice V LO pojechały na turniej do Berlina

Najbliższy weekend (19 – 21 października) będzie pracowity dla adeptek szczypiorniaka, trenujących na co dzień w Akademii Piłki Ręcznej Radom. Podopieczne trenera Piotra Włoskiewicza zagrają w międzynarodowym turnieju, który odbędzie się w Berlinie. 

W stolicy Niemiec APR Radom wystawi do rywalizacji zespół z rocznika 2002. Radomianki zagrają w fazie grupowej z klubowymi zespołami z Niemiec, Austrii i Czech.

– Cieszymy się z zaproszenia na ten turniej, bo będziemy mieli możliwość skonfrontowania sił z zespołami z innych krajów. To w kontekście szkoleniowym jest bardzo ważne. Warto podkreślić, że są to prestiżowe zawody dla młodych szczypiornistek, organizowane w Berlinie już po raz 58. Liczymy na dobry występ – przyznał Piotr Włoskiewicz, trener radomskiego zespołu.

Kadra APR Radom: Zuzanna Telus, Izabela Cywka, Małgorzata Michalska, Julia Norek, Julia Prokop, Julia Gajewska, Maja Mroziewicz, Wiktoria Skorża, Aleksandra Dryglewska, Eliza Borek, Izabela Pluta, Wiktoria Miokos, Klaudia Karbownik. Trener: Piotr Włoskiewicz.

Opracował nauczyciel

 

Reprezentantki liceum Traugutta złotymi medalistkami mistrzostw Radomia w piłce nożnej

Kolejne medale XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży szkół średnich rozdane. Tym razem do rywalizacji przystąpiły drużyny szkolne w piłce nożnej kobiet, w których triumfowały reprezentantki V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta.

Futbolowe zmagania pań, w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży (szkół średnich) przebiegały dwutorowo. Najpierw 19 szkolnych zespołów rozgrywało mecze w grupach eliminacyjnych. Najlepsze ekipy awansowały do turnieju finałowego. 

Najlepsze okazały się reprezentantki V LO im. Traugutta. W eliminacjach drużyna z tej placówki wygrała 4:0 z X LO im. Konarskiego, 4:1 z ZSSOSiUsług (popularna Skórzanka) 4:1 oraz zremisowała z II LO im. Konopnickiej 3:3.

W finałach popularny Traugutt jako jedyny nie doznał porażki. Wygrał 2:0 z III LO. im. Czachowskiego, 3:0 walkowerem ze Szkołą „Profesja”, 3:1 z IV LO im. Chałubińskiego oraz zremisował 1:1 z Zespołem Szkół Ekonomicznych. W efekcie V LO zdobył największą ilość punktów, pewnie zdobywając złote medale mistrzostw Radomia szkół średnich w tej dyscyplinie sportu.

Na drugim miejscu uplasowały się licealistki IV LO, zaś brązowe krążki przypadły drużynie III LO im. Czachowskiego. Tuż za podium uplasował się Ekonomik.

Organizatorami imprezy było Biuro Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego, Szkolny Związek Sportowy w Radomiu oraz VII Lo im. Baczyńskiego, na obiektach którego odbyły się wszystkie turniejowe mecze.

Kadra V LO, złote medalistki ROM w piłce nożnej: Natalia Krzesińska, Katarzyna Erbel, Gabriela Wojtachnio, Natalia Plato, Weronika Piechnik, Aleksandra Korcz, Ewelina Sieczkowska, Natalia Pietrzyk, Wiktoria Mędrzecka, Emila Kowalczuk.

Opracował: nauczyciel 

Licealistki Traugutta najlepsze we współzawodnictwie szkół. To 10 triumf z rzędu!

Gmina miasta Radom od wielu lat prowadzi współzawodnictwo sportowe szkół, które odbywa się pod nazwą Radomska Olimpiada Młodzieży. W tym celu podejmowane są liczne działania, które zachęcają do czynnego uczestnictwa w sporcie jak największej ilości uczniów, a tym samym przyczyniają się do upowszechniania kultury fizycznej dzieci i młodzieży.

Od września do czerwca każdego roku w ramach współzawodnictwa sportowego szkół odbywają się rozgrywki sportowe, obejmujące dyscypliny i konkurencje w różnych kategoriach wiekowych. Radomska Olimpiada Młodzieży rozgrywana jest pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia a koordynatorem jest Szkolny Związek Sportowy. Każdego roku odbywa się uroczyste podsumowanie, ogłoszenie wyników, połączone z wręczeniem nagród Prezydenta Miasta dla najlepszych szkół, nauczycieli i uczniów.

Na corocznym podsumowaniu rywalizacji okazało się, że w kategorii kobiet V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta wygrało po raz 10 z rzędu. To niebywale zasługa uczennic oraz wkład nauczycieli wychowania fizycznego, którzy przygotowywali młodych sportowców.

Podczas uroczystego podsumowania zostali uhonorowani laureaci. Najlepsze szkoły otrzymały puchary i nagrody finansowe z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego, a wyróżniający nauczyciele i uczniowie – nagrody finansowe i rzeczowe.

opracował: nauczyciel 

Siłownia sposobem ma aktywną rekreację

Dzięki ćwiczeniom na siłowni poprawimy swoją kondycję, jak również sylwetkę. Sposobem na aktywne spędzenie czasu mogą być ćwiczenia na siłowniach tzw. zewnętrznych, ulokowanych w parkach, skwerach, czy placach zabaw.

Od paru lat powstają siłownie zewnętrzne. Są zupełnie za darmo i dla każdego, osoby, w każdym wieku mogą z nich korzystać. Głównie zaopatrzone są w: poręcz równoległą, prasę nożną i ręczną, orbitrek, narciarza.

Badania dowodzą, że lepszy wpływ na zdrowie człowieka mają aktywności wykonywane na dworze. Jego zaletami są między inymi:

Czytaj więcej...