V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Angielski w naszej szkole

Organizatorem Konkursu było V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich nszej szkoły.

Wyniki II edycji Anglojezycznego Konkursu Literackiego:

I miejsce: Gabriela Michalec klasa 1C

II miejsce: Hanna Wołoszyn klasa 1C

Wyróżnienie: Wiktoria Środa klasa 1C, Malwina Maj 2H

Wszystkim finalistom i uczestnikom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostały przekazane laureatom 3 marca w Bibliotece szkolnej.

Komisję konkursową stanowili nauczyciele angielskiego: Monika Pietrzyk, Małgorzata Szczepaniak oraz Blanka Rodkiewicz. Komisja brała pod uwagę podczas oceniania zarówno walory literackie jak i językowe złożonych w Konkursie prac.

3 lutego 2023 odbył się szkolny etap konkursu Dyktando po angielsku.  W drodze klasowych eliminacji zakwalifikowało się do niego 47 uczniów z 16 klas. Dyktando poprowadził nasz szkolny native speaker – Wiktor Piwoński z klasy 4B. 

Tegoroczni zwycięzcy to: 

I miejsce Krystian Piątek – klasa 4B 

II miejsce Oliwier Włodek-Czerwiec - klasa 4B 

III miejsce Kornelia Pietralska – klasa 2B 

Przyznano też nagrodę specjalną dla Wiktora Piwońskiego za prowadzenie konkursu w latach 2021 – 2023. 

Serdecznie gratulujemy. 

Organizatorki: Agata Ugrewicz i Dorota Kacprzak 

3 października wszystkie klasy dwujęzyczne wybrały się ze swoimi nauczycielami do Multikina, aby obejrzeć transmisję spektaklu z Teatru Narodowego w Londynie pt. Frankenstein w oryginalnej wersji językowej, czyli bez tłumaczenia.  Była to dla wszystkich okazja by posłuchać języka angielskiego w najlepszym wydaniu i obejrzeć spektakl z gwiazdorską obsadą. W roli głównej wystąpił Benedict Cumberbatch, który jak zwykle zachwycił wszechstronnością swojego talentu. Kreacja jaką stworzył na długo pozostanie w naszej pamięci.  

Poniżej zdjęcia z przedstawienia oraz uczniowie klasy 1B relaksujący się po spektaklu.  

 

Organizatorem Konkursu było V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły. W dniu 25 maja 2022 o godzinie 9:10 w sali 15 uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wylosowali kartę z gry Dixit, następnie bazując na przedstawionym obrazku utworzyli własne opowiadanie.

Wyniki I edycji Anglojezycznego Konkursu Literackiego:

I miejsce: Mateusz Kamiński klasa 3B

II miejsce: Inga Cieślak klasa3F

III miejsce: Jan Szulfer klasa 3C

wyróżnienie dla Dominiki Romanowicz klasa IE

Wszystkim finalistom i uczestnikom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną przekazane laureatom w dniu zakończenia roku szkolnego.

Komisję konkursową stanowili nauczyciele angielskiego: Monika Pietrzyk, Małgorzata Szczepaniak oraz Małgorzata Grochowiecka. Komisja brała pod uwagę podczas oceniania zarówno walory literackie jak i językowe złożonych w Konkursie prac.

W dniach 23 maja - 6 czerwca odbył się szkolny konkursu językowo-plastyczny ENGLISH AROUND US.
Uczestnicy mieli za zadanie zebrać ze swojego otoczenia autentyczne materiały anglojęzyczne np. nagłówek prasowy z tytułem programu, fragment ulotki reklamowej z napisem sale lub opakowania produktu spożywczego, środka czystości, itp. i samodzielnie przygotować pracę w formie kolażu z zebranymi materiałami.
Wyniki konkursu:
 - Miejsce pierwsze Aleksandra Królikowska klasa 2E
 - Miejsce drugie Natalia Kijas klasa 1B
 - Miejsce trzecie Natalia Król klasa 3F

Wszystkim finalistom i uczestnikom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną przekazane laureatom w dniu zakończenia roku szkolnego.
Komisję konkursową stanowili nauczyciele języka angielskiego: Monika Pietrzyk, Małgorzata Szczepaniak, Małgorzata Grochowiecka oraz Blanka Rodkiewicz.

Poniżej prace nagrodzonych.

Czytaj więcej...

31 maja 2022 tuż przed Dniem Dziecka uczniowie naszej szkoły, 1 grupa klasy 3F pod opieką pani Moniki Pietrzyk przedstawili bajkę "Kot w Butach" w języku angielskim. Przedstawienie odbyło się dzięki współpracy z Publicznym Przedszkolem nr 25 w Radomiu  Oprócz odczytania bajki dzieciaczki mogły podziwiać teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez uczniów V LO w Radomiu.

Dla wszystkich było to niezapomniane przeżycie. 

Udział w naszym przedsięwzięciu wzięli: Bednaruk Kajetan (najmłodszy syn), Gogacz Michał (Ojciec trzech synów), Guziak Julia (Ogr), Jary Maria (narrator), Kowalska Maja (kot w butach), Kozera Stanisław (Król), Krawczyk Wiktor ( parobek, służacy, średni syn), Król Natalia (teatrzyk), Krzysztofik Maja (obsługa aparatu), Mostowska Zuzanna (księżniczka), Kryczka Krystian ( dekoracje), Małek Zuzanna ( dekoracje)

 

Sukces uczniów klas dwujęzycznych w Olimpiadzie Języka Angielskiego z Elementami Języka Technicznego

25 marca 2022 odbył się w VLO  I etapu Olimpiady Olimpiadzie Języka Angielskiego z Elementami Języka Technicznego  (eliminacje szkolne). W naszej szkole wzięło w nim udział 19  uczniów z  klas 1D, 2B, 2C, 2G, 3B, 3C , 3E i 3Bg  . W tym roku tematyką przewodnią Olimpiady organizowanej przez Centrum Językowe Politechniki Łódzkiej  była  szeroko rozumiana MOTORYZCJA - budowa i działanie pojazdów mechanicznych, spalinowych oraz elektrycznych.

Czytaj więcej...

Pragniemy poinformować, iż uczniowie:

Mateusz Figarski klasa 3 BG

Marcin Puchalski klasa 3 BG

Wiktor Piwoński klasa 3 B

Krystian Piątek klasa 3 B

Oliwier Czerwiec–Włodek klasa 3 B

zakwalifikowali się do finału 3 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi. Zawody finałowe odbędą się w Łodzi w dniu 8 kwietnia 2022

Uczniom i Opiekunom -  Dorocie Kacprzak, Sylwii Makuch, Annie Rychlickiej i Agacie Ugrewicz, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

11 marca 2022 odbył się ostatni etap szkolnego konkursu Dyktando po angielsku. Poprowadził je po raz kolejny Wiktor Piwoński z klasy 3B, nasz szkolny native speaker. 
Z przyjemnością informujemy o wynikach:
miejsce I - Krystian Piątek klasa 3B
miejsce II - Marcin Puchalski klasa 3Bg
miejsce III - Joanna Pawelczyk klasa 1B/j
wyróżnienia - Nergis Dogan i Mateusz Figarski klasa 3B
 
Serdecznie gratulujemy!
 
Dorota Kacprzak i Agata Ugrewicz - organizatorki konkursu
 

Uczniowie z klasy 2f wraz z opiekunem p. Małgorzatą Szczepaniak uzyskali dla naszej szkoły tytuł Dobrze Zaprojektowana Szkoła 2022 za projekt pt. Przełam barierę językową. Projekt ten został zgłoszony na konkurs Szkoła z Klasą zorganizowany przez wydawnictwo Nowa Era.