V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Angielski w naszej szkole

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły uczestniczą w międzynarodowym projekcie realizowanym drogą online na platformie eTwinning. Tematem projektu „PsychMe2 - Mental health in Covid19 times” jest bezpośredni wpływ pandemii i nauczania zdalnego na stan psychiczny uczniów. Celem naszych działań jest zebranie i późniejsze porównanie danych zebranych w poszczególnych szkołach w Europie. W projekt zaangażowane są także szkoły z Chorwacji, Belgii oraz Turcji, a językiem projektu jest język angielski. Koordynatorką projektu z ramienia naszej szkoły jest pani Beata Nawrot-Lis.

https://twinspace.etwinning.net/124199/home

 

W ramach współpracy naszej szkoły z American Corner Radom, w dniu 28 stycznia 2020 klasa 1Bg wzięła udział w warsztatach poświęconych zawodom przyszłości i nowoczesnym technologiom w edukacji. Spotkanie odbyło się w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Uczniowie mieli okazję nie tylko zapoznać się z trendami kształtującymi rynek zawodowy XXI wieku, ale też osobiście przetestować najnowsze interaktywne aplikacje używane w edukacji. Organizatorem i opiekunek wydarzenia była pani profesor Dorota Kacprzak.

Kolejna nasza uczennica, tegoroczna absolwentka Agata Wieczorek, skorzystała z programu Camp America i spędziła wakacje w  Stanach Zjednoczonych. Jest to najsłynniejszy na świecie międzynarodowy program wymiany kulturalnej. Łączy przygodę i wakacje w USA z pracą na młodzieżowych obozach letnich. Spotkanie informacyjne promujące Camp America zorganizowała 2 lata temu pani profesor Anna Rychlicka. Wygląda na to,  że trzeba je będzie powtórzyć. 

Kilka słów od naszej uczestniczki

Dowiedziałam się o programie Camp America już w ubiegłym roku i bez długiego namyślania się zdecydowałam wziąć w nim udział. Jest to międzynarodowy program kulturowej wymiany studenckiej, dzięki której przeżyłam niezapomnianie lato i poznałam niesamowitych ludzi z całego świata. Nawiązałam tam znajomości, które mam nadzieję będą trwać przez długi czas. Przez dwa miesiące pracowałam na letnim obozie dla dzieci, a przez kolejny miesiąc postanowiłam pozwiedzać. Można powiedzieć, że spełniło się takie moje American Dream. Jeżeli ktoś się waha, czy boi, to z pewnością mogę powiedzieć, że nie ma czego!

25 września 2019 uczniowie klasy 1Bg udali się z wizytą do American Corner, aby zapoznać się z działalnością placówki.  Instytucja ta zajmuje się promocją szeroko pojętej kultury amerykańskiej, języka angielskiego i wielu innych bieżących wydarzeń.  Mamy nadzieję, że udało się zachęcić nasze pierwszaki z dwujęzycznego profilu do  korzystania z oferty tej placówki.  

Opiekę nad spotkaniem sprawowała pani profesor Dorota Kacprzak.

18 września 2019  uczniowie klas dwujęzycznych (2f i 3f) wzięli udział w spotkaniu na temat NATO.  Dyskusję prowadził  w języku angielskim gość specjalny, doktorantka nauk politycznych UW, pani Monika Serzysko . Wizyta naszej prelegentki była możliwa dzięki uprzejmości American Corner.  Spotkanie zorganizowała pani profesor Dorota Kacprzak.