V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Angielski w naszej szkole

Sukces uczniów klas dwujęzycznych w Olimpiadzie Języka Angielskiego z Elementami Języka Technicznego

25 marca 2022 odbył się w VLO  I etapu Olimpiady Olimpiadzie Języka Angielskiego z Elementami Języka Technicznego  (eliminacje szkolne). W naszej szkole wzięło w nim udział 19  uczniów z  klas 1D, 2B, 2C, 2G, 3B, 3C , 3E i 3Bg  . W tym roku tematyką przewodnią Olimpiady organizowanej przez Centrum Językowe Politechniki Łódzkiej  była  szeroko rozumiana MOTORYZCJA - budowa i działanie pojazdów mechanicznych, spalinowych oraz elektrycznych.

Czytaj więcej...

Pragniemy poinformować, iż uczniowie:

Mateusz Figarski klasa 3 BG

Marcin Puchalski klasa 3 BG

Wiktor Piwoński klasa 3 B

Krystian Piątek klasa 3 B

Oliwier Czerwiec–Włodek klasa 3 B

zakwalifikowali się do finału 3 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi. Zawody finałowe odbędą się w Łodzi w dniu 8 kwietnia 2022

Uczniom i Opiekunom -  Dorocie Kacprzak, Sylwii Makuch, Annie Rychlickiej i Agacie Ugrewicz, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

11 marca 2022 odbył się ostatni etap szkolnego konkursu Dyktando po angielsku. Poprowadził je po raz kolejny Wiktor Piwoński z klasy 3B, nasz szkolny native speaker. 
Z przyjemnością informujemy o wynikach:
miejsce I - Krystian Piątek klasa 3B
miejsce II - Marcin Puchalski klasa 3Bg
miejsce III - Joanna Pawelczyk klasa 1B/j
wyróżnienia - Nergis Dogan i Mateusz Figarski klasa 3B
 
Serdecznie gratulujemy!
 
Dorota Kacprzak i Agata Ugrewicz - organizatorki konkursu
 

Uczniowie z klasy 2f wraz z opiekunem p. Małgorzatą Szczepaniak uzyskali dla naszej szkoły tytuł Dobrze Zaprojektowana Szkoła 2022 za projekt pt. Przełam barierę językową. Projekt ten został zgłoszony na konkurs Szkoła z Klasą zorganizowany przez wydawnictwo Nowa Era.

14 stycznia odbyło się w VLO dyktando po angielsku. Szkolny etap poprzedziły eliminacje klasowe, w których nauczyciele wyłonili 30 kandydatów. Dyktando poprowadził uczeń klasy 3B Wiktor Piwoński, który wychował się w Irlandii i jest native speakerem języka angielskiego. Opiekunami wydarzenia są panie profesor Agata Ugrewicz i Dorota Kacprzak. Nie udało się wyłonić zwycięzców, gdyż aż pięciu uczestników napisało tekst z zaledwie jednym błędem. Będzie dogrywka i przechodzą do niej: Nergis Dogan (3Bg), Mateusz Figarski (3Bg), Marcin Puchalski (3Bg), Krystian Piątek (3B) i Joanna Pietrzyk (1B).

Gratulujemy i trzymamy kciuki.