V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

 

Zgodnie z założeniami i celami naszego szkolnego projektu Speaking is my goal. Modern European citizens realizowanego w ramach programu Erasmus+ szczególną uwagę chcemy zwrócić na kwestie związane z otaczającym nas środowiskiem oraz jego ochroną. Postanowiliśmy uczulić naszych uczniów na ten aspekt naszego życia i zaproponowaliśmy im opracowanie pamiętnika ekologicznego na padlecie.

Termin realizacji tego zadania przypadł na miesiąc październik 2022 Uczniowie nie tylko mogli zaprezentować swoje pomysły w postaci redagowania wpisów na każdy dzień tygodnia w postaci tekstu, zdjęć własnych lub znalezionych w Internecie dynamicznych gifów ale też wykorzystać swoje umiejętności językowe gdyż językami realizacji zadania były angielski i niemiecki.
Do projektu na padlecie przystąpili chętni uczniowie z 7 klas: 1c, 1f, 3a, 3b ,3g, 4a, 4b pod opieką nauczycieli:
mgr Barbary Stojak, mgr Ewy Fundowicz, mgr Magdaleny Kosiec, mgr Iwony Rembowskiej

Najlepsze Padlety stworzyli Dominika Grzeszczyk (4B) oraz Kacper Jagiełło (4A). Na wyróżnienie zasługują Natalia Przygodzka (3A), Zuzanna Kaluga(4B) oraz Oliwier Węgrzyn (3B)
Taka forma multimedialnej prezentacji jest dla młodych ludzi bardzo atrakcyjna, a do tego, co jest szczególnie ważne w tzw. Zielonym Erasmusie, w pełni ekologiczna. Nasi uczniowie pokazali jak są świadomi ekologicznie. Poprzez padlety możemy dowiedzieć się jak powinniśmy segregować odpady, z czym iść na zakupy,jak dbać o rośliny i zwierzęta, czy warto sadzić drzewa, w jaki sposób możemy poprawić jakość powietrza, dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę i prąd, dlaczego warto jeść owoce i warzywa, czy sport ma wpływ na nasze zdrowie.
Reasumując, naszym celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na niekorzystne zmiany jakie zachodzą w środowisku i jaki ma to wpływ na nasze zdrowie, wdrażanie w życiu codziennym dobrych nawyków w celu ochrony przyrody, propagowanie zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz rozwijanie wśród naszych uczniów pozytywnych uczuć wobec świata przyrody.
Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za wykonanie zadania i gratulujemy pomysłowości.

Link do Padletów EKO TYDZIEŃ:

Padlet 1

Padlet 2

Padlet 3


Zespół Erasmus+

mgr Iwona Rembowska, mgr Barbara Stojak, mgr Ewa Fundowicz, mgr Magdalena Kosiec,  mgr Katarzyna Kluczny