V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

22 kwietnia w naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty. Przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach od 11.00 do 17.00. Zaplanowano szereg ciekawych zajęć, warsztaty, wystawy, projekcje multimedialne, eksperymenty, doświadczenia, quizy, gry i zabawy przeznaczone dla młodzieży, która przyszła tego dnia obejrzeć szkołę. Uczniowie oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka szkoły. Nauczyciele oraz chętni uczniowie postarali się, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zespół Erasmus+ przygotował tablice informacyjne o rozpoczętym w marcu br. projekcie Speaking is my goal. Modern European citizens. Przez cały czas goście mogli zapoznać się z założeniami i organizacją projektu Erasmus+ w naszej szkole, porozmawiać z koordynatorką projektu.

Obejrzeli wystawę prac recyklingowych, przygotowaną w całości przez uczniów klasy 3A, biorących udział w międzynarodowym projekcie eTwinning Global Climate Change. Uczniowe ci opowiadali czym jest eTwinning, jak wygląda platforma działań projektowych TwinSpace, na czym polega ich działanie i współpraca w projekcie. Podczas całego pobytu w szkole zwiedzający mogli podziwiać prace konkursowe uczniów nagrodzone i wyróżnione w szkolnym konkursie fotograficznym Woda w Obiektywie oraz plakaty w języku angielskim przygotowane przez uczniów zaangażowanych w eTwinning z okazji Międzynarodowego Dnia Wody w ramach projektu Erasmus+ oraz eTwinning. Dzień Otwarty był interesujący i pełen wrażeń. Mamy nadzieję, że wszystkie nasze działania spodobały się zwiedzającym.
Iwona Rembowska