V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta


22 marca na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Wody. Zespół Erasmus+, zgodnie z celami projektowymi, zaangażował się w tą akcję.
Wszyscy wiemy, że wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi. Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, jak wielką rolę odgrywa woda, że trzeba ją szanować i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. W naszej szkole postanowiliśmy obchodzić ten ważny dzień dla naszej planety.


Czy wiecie ile wody jest w człowieku, produktach spożywczych? Ile wody pitnej jest na Ziemi? Ile wody zużywamy w ciągu doby? My już wiemy i dlatego zachęcamy wszystkich do oszczędzania wody.
Uczniowie przygotowali na ten dzień plakaty oraz łezki z życzeniami związane z wodą, które następnie zostały wywieszone na szkolnej tablicy. Wysłuchali audycji w radiowęźle przygotowanej przez p. Sylwię Makuch i poprowadzonej przez uczniów klasy 3B.
W dniu szkolnych obchodów Dnia Wody uczniowie mieli na sobie strój w kolorze niebieskim. Dzień ten był bowiem Dniem Kolorowym.  
Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie w pamięci uczniów i w kolejnym roku wystartujemy z jeszcze innymi fajnymi pomysłami.

Iwona Rembowska