V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

W dniu 6 października Samorząd Uczniowski, p.Anna Rychlicka i p. Karina Zgrzebniak zorganizowały w Muzeum Wsi Radomskiej rajd integracyjny dla uczniów klas pierwszych.

Celem wspólnego wyjścia była integracja naszych nowych uczniów, zaprezentowanie poszczególnych klas na forum, świetna zabawa, a także zapoznanie się z kulturą i życiem codziennym mieszkańców dawnych terenów Radomia poprzez zwiedzanie muzeum.

Głównym elementem tego spotkania były otrzęsiny klas pierwszych na deskach amfiteatru przygotowane przez p. Ewę Kasińską i klasę II E. Uczestnicy zmierzyli się w czterech kategoriach: ilości elementów ubioru w przydzielonym kolorze, śpiewie, tańcu i klasowym okrzyku. Na scenie uczniowie zaprezentowali się w przeróżnych układach tanecznych, a nawet usłyszeliśmy autorskie wykonanie stworzonej na potrzeby wydarzenia piosenki jednego z uczestników, choć w repertuarze scenicznym zdecydowanie królowała muzyka Young Leosi. Nie zabrakło miejsca na wspólne zabawy na scenie i śmiech. Ostatecznie miejsce pierwsze zajęła klasa 1E, drugie -klasa 1H , a miejsce trzecie przypadło klasie 1C, czego serdecznie gratulujemy, choć wszystkie klasy dały z siebie wszystko i zapewniły nam świetną rozrywkę.

Pani Dyrektor Elżbieta Bartkiewicz ogłosiła zwycięzców, na których czekały nagrody w formie dni bez pytania oraz niezapowiedzianych kartkówek, a zdobywcy pierwszego miejsca uzyskali zaszczyt organizowania otrzęsin w przyszłym roku. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i za zaangażowanie w realizację tego wydarzenia.

Samorząd Uczniowski V LO

FOTORELACJA