V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Możesz trenować siatkówkę i uczyć się w prestiżowym liceum. V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta zaprasza uczniów klas ósmych do klasy o profilu piłka siatkowa.

W Radomiu w różnych placówkach oświatowych jest wiele klas tzw. sportowych. Ale klasa Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego to rodzynek w naszym mieście i regionie. Popularny SOS przy V LO to część ogólnopolskiego programu. Niewątpliwie prestiżowego, bo tego typu klasy tworzone są jedynie w renomowanych ośrodkach. Tylko przypomnieć, że ministerialny, mający wsparcie Polskiego Związku Piłki Siatkowej ośrodek SOS działa w Radomiu i jest jedyny na Mazowszu. Podobnie ma się sytuacja w innych województwach.
- Jak ten czas leci. To już osiem lat od inauguracji zajęć w SOS w V LO w Radomiu.Siatkarski Ośrodek Szkolny w V LO w Radomiu jest nierozerwalnie związany z Radomskim Centrum Siatkarskim Czarni Radom. To jeden z najstarszych klubów siatkarskich w Polsce, w przyszłym roku będziemy obchodzić 100 - lecie powstania klubu WKS Czarni Radom - piszą przedstawiciele radomskiego ośrodka.
Przypomnijmy, że SOS w Radomiu współpracuje z innymi placówkami. Są to Szkoła Podstawowa nr. 34 Radom, a także SP 6 Radom,  SP 28 Radom, SP 2 Radom, SP 24 Radom, SP Przytyk, SP Przysucha, ZSO Wolanów. Ambasadorem Akademii jest Robert Prygiel, trener plusligowych Cerrad Enea Czarnych Radom, absolwent V LO.
Uczniowie, którzy kończą ósmą klasę, i nadal chcą łączyć naukę w szkole średniej z wyczynowym uprawianiem siatkówki, mogą aplikować do nowej klasy SOS -u. Zajęcia sportowe odbywają się na obiektach sportowych V LO w Radomiu. Treningi prowadzą znani i cenieni trenerzy Arkadiusz Sawiczyński, Andrzej Sitkowski, Łukasz Staniewski, Paweł Jakubiak z pomocą koordynatora wojewódzkiego Dariusza Fryszkowskiego.
- Wszystkich chętnych zapraszamy do SOS V LO w Radomiu. Już niebawem odbędzie się nowy nabór. Szczegóły na www.vlo-traugutt.radom.pl - dodają przedstawiciele SOS -u w Radomiu.  
opracował nauczyciel
 
 Warto wiedzieć
Siatkarski Ośrodek Szkolny w Radomiu to znana marka na siatkarskiej mapie Polski, który w młodzieżowej siatkówce może poszczycić się wieloma sukcesami: Oto najważniejsze: 2011 rok - Mistrzostwo Polski Juniorów, 2012 - Mistrzostwo Polski Juniorów, 2013 - II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów, 2015 - Mistrzostwo Polski U-23, 2016 - II miejsce w Mistrzostwach Polski U-23, V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów, 2017 - Mistrzostwo Polski U-23, 2019 -  VI miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów.

Mury popularnego Traugutta opuściło wielu wybitnych siatkarzy: To min. Robert Prygiel, Wojciech Żaliński, Jakub Bucki, Adrian Stańczak, Paweł Bilinski, Sebastian Sobczak, Marcin Drewin, Wojciech Ferens, Kacper Gonciarz, Jakub Wachnik, Bartłomiej Grzechnik, Paweł Filipowicz, Daniel Ostrowski, Krzysztof Michalski, Jakub Sokołowski, Piotr Filipowicz, Kacper Wasilewski, Błażej Czarnecki, Konrad Machowicz, Michał Moniak, Kacper Kędra, Jan Firlej. Czas na następców...