V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

W ramach ogólnopolskiego projektu Deutsch Plus 7 października 2019 gościliśmy w naszej szkole Bodil Jessen, studentkę germanistyki z Göttingen, która na spotkaniu z młodzieżą klas 1A i 1 Ag przybliżyła temat życia codziennego (m.in. nauki, czasu wolnego, zainteresowań) młodych ludzi w Niemczech, a także odpowiadała na różne, nurtujące naszych uczniów, pytania dotyczące Niemiec, Niemców, ich kultury, obyczajów, zwyczajów, a nawet historii. Na zakończenie spotkania uczniowie „przepytali” naszego gościa, zadając bardzo różne pytania dotyczące naszego kraju! Musimy jednak przyznać, ze Bodil całkiem nieźle, jak na krótki pobyt w Polsce, poradziła sobie z 21 pytaniami, które nie zawsze były i dla nas Polaków oczywiste – czy wiecie z ilu liter składa się polski alfabet, lub ile wynosi maksymalna dozwolona prędkość na polskich autostradach Smile?

Julita Markiewicz, Karina Zgrzebniak