V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Z cyklu warto mieć pasje: Strzelectwo sportowe może być wspaniałą formą rekreacji

Strzelanie w Polsce oraz zainteresowanie wojskiem staje się coraz popularniejsze. Świadczą o tym rozwijające się w tym temacie kluby, strzelnice oraz organizacje. Jest to bardzo ciekawa formą spędzenia wolnego czasu, zalicza się do kreatywnych w dzisiejszych czasach zainteresowań. Jest to coś, dzięki czemu możemy się wyróżniać.

Warto dodać, że wystarczy naprawdę niewiele, aby spróbować tak fascynującego sportu ( cena za jeden nabój zaczyna się nawet od 1,50zł). Do tego możemy sami sobie wybrać czego chcemy spróbować: głośnego karabinka, pistoletu, czy spokojnej wiatrówki. Wystarczy znaleźć to czego szukamy i wybrać się na najbliższą strzelnicę! Tam będą czekać instruktorzy, którzy wyjaśnią zasady panujące na strzelnicy oraz jak należy obsługiwać broń.

Oprócz samej frajdy ze strzelania, uczymy się cierpliwości, która jest nam bardzo często potrzebna, ćwiczymy refleks oraz opanowanie również możemy wyżyć się na tarczy i dać upust negatywnym emocjom np. po ciężkim dniu w szkole. Dzięki temu choć na chwile możemy oderwać się od codzienności. Każdy strzał oddany do tarczy motywuje, skupiamy się coraz bardziej na celu, by w końcu wziąć głęboki oddech wycelować i nacisnąć spust.

Ten sport jest naprawdę godny uwagi, jeśli chcemy w jakiś sposób odmienić swoją nudną codzienność, zrobić coś nowego to właśnie to nam daje taką szansę.

Nie czekaj na odpowiedni moment, spróbuj od razu. Zainteresowani mogą poszukać w sieci adresów i stron internetowych klubów, które szkolą w tej dyscyplinie sportu w Radomiu i regionie. 

Opracowała: Aleksandra Wiśniewska, klasa III D