V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Reprezentantki liceum Traugutta złotymi medalistkami mistrzostw Radomia w piłce nożnej

Kolejne medale XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży szkół średnich rozdane. Tym razem do rywalizacji przystąpiły drużyny szkolne w piłce nożnej kobiet, w których triumfowały reprezentantki V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta.

Futbolowe zmagania pań, w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży (szkół średnich) przebiegały dwutorowo. Najpierw 19 szkolnych zespołów rozgrywało mecze w grupach eliminacyjnych. Najlepsze ekipy awansowały do turnieju finałowego.

Najlepsze okazały się reprezentantki V LO im. Traugutta. W eliminacjach drużyna z tej placówki wygrała 4:0 z X LO im. Konarskiego, 4:1 z ZSSOSiUsług (popularna Skórzanka) 4:1 oraz zremisowała z II LO im. Konopnickiej 3:3.

W finałach popularny Traugutt jako jedyny nie doznał porażki. Wygrał 2:0 z III LO. im. Czachowskiego, 3:0 walkowerem ze Szkołą „Profesja”, 3:1 z IV LO im. Chałubińskiego oraz zremisował 1:1 z Zespołem Szkół Ekonomicznych. W efekcie V LO zdobył największą ilość punktów, pewnie zdobywając złote medale mistrzostw Radomia szkół średnich w tej dyscyplinie sportu.

Na drugim miejscu uplasowały się licealistki IV LO, zaś brązowe krążki przypadły drużynie III LO im. Czachowskiego. Tuż za podium uplasował się Ekonomik.

Organizatorami imprezy było Biuro Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego, Szkolny Związek Sportowy w Radomiu oraz VII Lo im. Baczyńskiego, na obiektach którego odbyły się wszystkie turniejowe mecze.

Kadra V LO, złote medalistki ROM w piłce nożnej: Natalia Krzesińska, Katarzyna Erbel, Gabriela Wojtachnio, Natalia Plato, Weronika Piechnik, Aleksandra Korcz, Ewelina Sieczkowska, Natalia Pietrzyk, Wiktoria Mędrzecka, Emila Kowalczuk.

Opracował: nauczyciel