V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Drużyna V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta wywalczyła tytuł mistrzyń Radomia szkół średnich w piłce siatkowej!

Zespół prowadzony przez trenera Andrzeja Sitkowskiego nie był faworytem turnieju finałowego, bo zdaniem fachowców, do złota pretendowały inne placówki oświatowe. Ale jak to bywa, w sporcie niczego do końca nie można być pewnym.
Stara sportowa zasada mówi, że o zwycięstwie decyduje rywalizacja na boisku, a nie teoretyczne rozważania...
No i to wszystko potwierdziły uczennice Naszej Szkoły, które najpierw w półfinale pokonały 2:1 w setach Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich (gospodarz finałów). Następnie po pasjonującej grze siatkarki Traugutta rozprawiły się z Zespołem Szkół Ekonomicznych, wygrywając bez starty seta. W efekcie dziewczyny i sztab szkoleniowy cieszyły się ze złotych medali Radomskiej Olimpiady Młodzieży!
Srebro dla Ekonomika, zaś brązowe krążki mistrzostw Radomia przypadły gospodyniom zmagań.
Przypomnijmy, że zanim finalistki walczyły o medale, musiały przebrnąć wcześniejsze eliminacje. Łącznie do rywalizacji w ROM w siatkówce kobiet przystąpiło 18 szkolnych ekip.
- Złoto wraca na swoje miejsce, czyli do liceum Traugutta - skomentował krótko, ale dosadnie trener Andrzej Sitkowski.