V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Już kolejny rok, tym razem 15 stycznia 2015 r., w VLO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Radomiu odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych dzieci z dzielnicy Śródmieście, dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka oraz dzieci pracowników V LO. W tym roku po raz pierwszy społeczność szkolna zaprosiła także najmłodszych ze Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Nasze dzieci". Łącznie na zabawę przybyło  51 dzieci.

Motywem przewodnim balu była „Kraina zabawek”. Uczniowie klasy 1g przebrani za ulubione postaci z bajek zabawiali małych gości. Z myślą o najmłodszych przygotowano pełen wachlarz niespodzianek, które pozwoliły dzieciom miło spędzić czas. Dla dzieci przygotowane zostały konkursy z nagrodami, tańce. Przybył również  Św. Mikołaj, a całość osłodził pyszny poczęstunek.Mamy nadzieję, że tak jak co roku, dzieci  bawiły się doskonale. Imprezę zorganizowaliśmy dzięki osobom o dobrych sercach: Dyrekcji, uczniom, nauczycielom naszej szkoły.

Pragniemy podziękować naszym sponsorom bezimiennym Mikołajom, jak i tym imiennym:
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu i uczniowie kl. I g byli  sponsorami nagród konkursowych
- paczki  i poczęstunek dla  dzieci ufundowało Grono Pedagogiczne V LO
- paczki dla 5 dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka przygotowali uczniowie kl.  I c, II f, III e i III c wraz z nauczycielem panią Dorotą Gajdą.
Składamy podziękowania uczniom kl. I g- jako organizatorom,wolontariuszkom
- uczennicom kl. III c : Dorocie Sasin, Wiktorii Majcher, uczennicy kl. III e Milenie Chebdowskiej za pomoc w dekoracji sali,  a także naszym „niezastąpionym chłopakom  od nagłośnienia” – uczniom kl. II c: Adamowi, Czarkowi, Konradowi, Marcinowi.
Podziękowania składają nauczyciele - organizatorzy: Alina Wenedy, Beata Oracz,Dorota Gajda, Agnieszka Gierwatowska, Aneta Musialik.