V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkówki odbyło się losowanie grup półfinałowych mistrzostw Polski juniorów. RCS Czarni Radom trafili do grupy C i o prawo gry w turnieju finałowym zmierzą się z Jokerem Piła, AZS UWM Olszyn i Tempem Olsztyn.

Zawody odbędą się w Radomiu w hali sportowej V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im R. Traugutta w dniach 21-23 marca. Początek godzina 16.30.


Po raz pierwszy siatkarska centrala zdecydowała, że o zestawieniu grup półfinałowych zdecyduje losowanie. Najpierw wylosowano gospodarzy czterech turniejów. Potem do wyłonionych klubów, w tym Czarnych, losowano przeciwników.
- To był taki trochę totolotek. Trafiliśmy do silnej grupy, ale chyba mogliśmy także trafić gorzej. Stawiamy sobie wysokie cele, dlatego w półfinale powalczymy o awans. Myślę, że dobrze się stało, że będziemy organizować turniej. Wielu z naszych zawodników jest uczniami Traugutta. Na co dzień trenują w tej szkole, rozgrywają mecze - skomentował Andrzej Sitkowski, trener juniorów Czarnych.
Na otwarcie zawodów w piątkowe popołudnie (godz. 16.30) podopieczni trenera Sitkowskiego zmierzą się z Tempem. Dzień później rywalami Czarnych będą zawodnicy Jokera, zaś na zakończenie, w niedzielę radomianie zagrają z AZS -em Olsztyn. Mecze z udziałem gospodarzy zaplanowano w sobotę i niedzielę o godz. 12.
- Już zapraszamy sympatyków siatkówki do hali liceum Traugutta i prosimy o gorący doping dla naszego zespołu. Ostatni tydzień przed półfinałami wykorzystamy na ostatnie szlify. Pracujemy sumiennie, przygotowujemy się na zażartą walkę o miejsce w turnieju finałowym - skomentował trener Sitkowski.
Przypomnijmy, że Czarni są gospodarzami jednego z czterech turniejów półfinałowych MP. W każdym z nich do rywalizacji przystąpi po cztery drużyny. Po dwa najlepsze uzyskają prawo gry w turnieju finałowym, który odbędzie się na początku kwietnia w Bydgoszczy.

Warto wiedzieć


W fazie półfinałowej 16 najlepszych zespołów w kraju zagra w czterech grupach kwalifikacyjnych. Z każdej z nich po dwie najlepsze drużyny awansują do turnieju decydującego o medalach mistrzostw Polski w kategorii juniorów.
Oto podział na grupy półfinałowe
Grupa A: Maraton Świnoujście, Błyskawica Szczecin, Volley Rybnik, Trefl Gdańsk
Grupa B: Skra Bełchatów, AKS Resovia I, Norwid Częstochowa, AT Jastrzębski Węgiel I
Grupa C: Czarni Radom, Joker Piła, AZS UWM Olsztyn, Tempo-25 Olsztyn
Grupa D: Chemik I Bydgoszcz, AT Jastrzębski Węgiel II,  AZS Pol. Św. Effector Kielce, Metro Warszawa