V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Michał Moniak, siatkarz Radomskiego Centrum Siatkarskiego "Czarni", a na co dzień uczeń I klasy naszej szkoły znalazł się w doborowym gronie wybrańców, którzy tworzą kadrę narodową kadetów. Oprócz radomianina trenerzy reprezentacji rocznika 1997 Jacek Nawrocki i Sebastian Pawlik powołali jeszcze 15 zawodników.

Do radomskiego klubu trafiło już pismo z Polskiego Związku Piłki Siatkowej, informujące o powołaniu dla młodego zawodnika Czarnych. - To dla naszego siatkarza, a także klubu spore wyróżnienie, ale nie mam wątpliwości, że Michał na to powołanie zasłużył. Gra w reprezentacji kraju to także motywacja do dalszej ciężkiej pracy na treningach. Nasz atakujący był ostatnio kontuzjowany i praktycznie dopiero dochodzi do pełni formy. Wierzę jednak, że w miarę szybko osiągnie swój wysoki poziom - powiedział Arkadiusz Sawiczyński, klubowy trener Moniaka oraz nauczyciel WF w V LO.
Warto dodać, że leworęczny siatkarz Czarnych jest jedynym kadetem z Mazowsza powołanym do kadry w tej kategorii wiekowej. Aż 12 graczy powołanych przez trenerów Nawrockiego i Pawlika na co dzień uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale. Tymczasem Moniak jest uczniem V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu.

opracował nauczyciel