V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Talenty z siatkarskich SOS-ów rywalizowały w sali sportowej naszej szkoły W hali sportowej V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu odbył się turnieju, w którym do walki na siatkarskim boisku przystąpili zawodnicy uczący się i trenujący w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych.

W imprezie zagrali uczniowie z trzecich klas gimnazjalnych, reprezentujący Siatkarskie Ośrodki Szkolne z terenu Mazowsza. W hali sportowej popularnego „Traugutta”, systemem każdy z każdym rywalizowali adepci piłki siatkowej z Warszawy, Ostrołęki i Wołomina. Dlaczego zabrakło radomian? Odpowiedź jest prosta: w naszym mieście funkcjonuje siatkarski ośrodek, ale są to klasy licealne. To, że turniej dla gimnazjalistów odbył się w radomskim liceum nie jest jednak dziełem przypadku. „Traugutt” od ponad roku jest bazą SOS-u w województwie mazowieckim.
Tymczasem po ceremonii otwarci, zawodów, której dokonał prezes Czarnych Radom Janusz Stańczuk, gimnazjaliści z trzech placówek rozegrali trzysetowe pojedynki. Najlepsi okazali się siatkarze z Ostrołęki, którzy pokonali Warszawę  i Wołomin (odpowiednio 2:1 i 3:0). Drugie miejsce przypadło uczniom ze stolicy, zaś na trzecim miejscu uplasowali się gracze z Wołomina. Oprócz rywalizacji czysto sportowej wszyscy uczestnicy turnieju zostali poddani badaniom i próbom sprawnościowym.
Przypomnijmy, że SOS to jedno liceum i działające z nim ściśle trzy gimnazja. W szkołach utworzono klasy o profilu piłka siatkowa, w których oprócz właściwego procesu dydaktycznego, uczniowie zaliczają kompleksowe treningi siatkarskie. W naszym regionie ośrodkiem prowadzącym jest właśnie V LO, w którym trenerami zawodników są Arkadiusz Sawiczyński i Andrzej Sitkowski, a koordynatorem Dariusz Fryszkowski.
opracował nauczyciel