V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Bartłomiej Adamczyk, absolwent V LO im. Romualda Traugutta w Radomiu, został laureatem Nagrody Środowiska Studenckiego Projuvenes 2013. Dzięki jego pomysłowi młodzi przedsiębiorczy ludzie mogą uczyć się od rekinów biznesu.

Bartłomiej Adamczyk jest obecnie studentem III roku na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Tydzień temu na gali wręczania Nagród Środowiska Studenckiego Projuvenes został laureatem w kategorii Studencki Projekt Roku.

Bartłomiej Adamczyk

Misją Projuvenes jest nagradzanie tych, którzy odznaczają się dobrą współpracą z młodzieżą, zwłaszcza ze studentami szkół wyższych. Celem nagród jest podkreślanie zasług osób, firm i instytucji, które wśród elementów swojego funkcjonowania znajdują miejsce dla wykorzystania potencjału młodzieży.

Radomianin został nagrodzony jako koordynator projektu "Mentorzy e-biznesu".

 

- To konferencje [na razie w Krakowie odbyły się dwie, które zgromadziły ponad 1,6 tys. słuchaczy - przyp. red.], których ideą jest promowanie przedsiębiorczości oraz zachęcenie młodych osób, żeby zaczęły swoją własną przygodę z biznesem. Podczas tych konferencji organizujemy warsztaty i prelekcje z praktykami biznesu - opowiada Bartłomiej Adamczyk.

 

Zespół Bartłomieja miał mocną konkurencję. W kategorii Studencki Projekt Roku zgłoszony był również projekt Krajowy Krwiecień Krwiodawstwa, a studenci z Politechniki Wrocławskiej zbudowali bolid Formuły 1.

Radomianin podkreśla, że nagroda dla "Mentorów e-biznesu" (prócz gratyfikacji finansowej od fundatora, Grupy PZU) to wielki prestiż na całą Polskę i wyróżnienie dla studentów. W przyszłym roku podobna konferencja planowana jest w czterech miastach w kraju.

 

Czy młody zdolny radomianin planuje po studiach wrócić do rodzinnego miasta? - Aktualnie rozważam powiązanie swojej przyszłości zawodowej z Radomiem, uważam, że to wspaniałe miasto do inwestycji i rozwoju młodych osób. Jest tam bardzo wiele różnych dziedzin biznesu, których rozwinięcie pozwoli na utworzenie nowych miejsc pracy - podsumowuje Bartłomiej.

Cały tekst: http://radom.gazeta.pl/radom/1,48201,14951699.html#ixzz2mJ6eUngl