V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

 

Dzień Edukacji Narodowej w V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Radomiu   świętowaliśmy w ostatni  poniedziałek 16.10.  Mogliśmy jednak już wcześniej poczuć atmosferę tego święta, ponieważ organizująca to wydarzenie klasa 2 D zaprosiła uczniów już tydzień wcześniej do niezwykłego konkursu “Rozpoznaj swoich nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa”. Mogliśmy obejrzeć prezentację złożoną ze zdjęć naszych nauczycieli, a następnie chętne klasy wypełniały formularz odgadując nazwiska grona pedagogicznego i wybierając spośród zdjęć jednego szczególnego “Słodziaka V LO”. Ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce  podczas uroczystości głównej. Okazało się,że tytuł “Słodziaka V LO” otrzymał

Pan Grzegorz Wiktorzak, natomiast najlepiej swoich nauczycieli odgadły klasy 1 g oraz 4 f. Wszyscy odebrali przygotowane przez klasę 2 D nagrody.

Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej połączona była z ważnym wydarzeniem, jakim było uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Następnie wręczone zostały nagrody Dyrekcji szkoły dla wyróżnionych nauczycieli.

Po części oficjalnej klasa 2 D przedstawiła widzom wyżej wspomnianą prezentację, tym razem już z nazwiskami nauczycieli. Nie zabrakło również części artystycznej. Uczniowie wraz z wychowawcą przygotowali dla nauczycieli i swoich kolegów  przedstawienie o tajemniczym tytule “Rada Pedagogiczna z przymróżeniem oka”.  

To nie był jednak jeszcze koniec obchodów wspólnego święta uczniów i nauczycieli, jakim jest Dzień Edukacji Narodowej. Następnego dnia dzięki współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego, a zwłaszcza dzięki zaangażowaniu Pana  Łukasza Staniewskiego odbyło się jeszcze jedno wydarzenie towarzyszące, tym razem sportowe. W szkole z takimi tradycjami jak V LO w Radomiu nie mogło zabraknąć meczu piłki siatkowej. W rozgrywce zmierzyły się najpierw drużyny mieszane nauczyciele-uczniowie, a następnie uczniowie klas siatkarskich rozegrali zacięty pojedynek. Po emocjach sportowych był jeszcze czas na występ taneczny Igora z klasy 3 H, a na zakończenie uczniowie odtańczyli wraz z nauczycielami znaną wszystkim “belgijkę”.

Klasa 2 D wraz z wychowawcą Katarzyną Kluczny serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom,którzy zechcieli udostępnić swoje zdjęcia z dzieciństwa do celów   wyjątkowego wyżej opisanego konkursu oraz wszystkim klasom,które uczestniczyły w tej zabawie. Dziękujemy również wszystkim pomocnym osobom za wsparcie organizacyjne i techniczne niezbędne do przygotowania tej uroczystości. Szczególny uśmiech kierujemy do Pani Beaty Oracz za radę i wsparcie w kwestii przygotowania dekoracji, do Pana Łukasza Staniewskiego za chęć wspólnego zorganizowania meczu piłki siatkowej oraz do Adama i Mateusza uczniów kl. 3 F, którzy wsparli nas pomocą techniczną i relacją fotograficzną.