V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

 W dniu 24 marca 2023 (piątek) odbył się w naszej szkole etap I etap IV Olimpiady Języka Angielskiego z elementami wiedzy technicznej . Organizatorem olimpiady jest Centrum Językowe Politechniki Łódzkiej. Arkusz I ETAPU Olimpiady 2023 opierał się na treściach programowych języka angielskiego realizowanych na poziomie B2-C1 i został rozbudowany w II ETAPIE (finałowym) o treści specjalistyczne. Do etapu szkolnego przystąpiło 15 uczniów z klas 1d, 1h, 2b, 2e, 3a, 3b i 4b .

Do etapu finałowego zakwalifikował się Kuba Góźdź z kl. 2b.

Dnia 21 kwietnia 2023 odbył się finał Olimpiady w Centrum Językowym Politechniki Łódzkiej. Arkusz II ETAPU Olimpiady 2023 zawierał treści techniczne z zakresu języka specjalistycznego używanego w szeroko pojętej branży chemicznej, kosmetycznej, biotechnologicznej, oraz naukach o żywieniu Oprócz testu finałowego na uczestników czekały liczne atrakcje-pokaz dronów, warsztaty przygotowane przez koła naukowe, pokazy chemiczne. Nauczyciel-opiekunowie finalistów uczestniczyli w warsztatach metodycznych.

Nasz reprezentant uzyskał tytuł finalisty IV Olimpiady Języka Angielskiego z elementami wiedzy technicznej. Serdeczne gratulacje!

ot1

 

 


Eliminacje szkolne zorganizowały panie: Anna Rychlicka i Agata Ugrewicz.