V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Bartłomiej Adamczyk, absolwent V LO im. Romualda Traugutta w Radomiu, został laureatem Nagrody Środowiska Studenckiego Projuvenes 2013. Dzięki jego pomysłowi młodzi przedsiębiorczy ludzie mogą uczyć się od rekinów biznesu.

Bartłomiej Adamczyk jest obecnie studentem III roku na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Tydzień temu na gali wręczania Nagród Środowiska Studenckiego Projuvenes został laureatem w kategorii Studencki Projekt Roku.

Bartłomiej Adamczyk

Czytaj więcej...

Już od rana można było zaobserwować jakieś dziwne poruszenie wśród żeńskiej części naszej społeczności...Okazało się, że przyczyną maślanych oczu naszych koleżanek, była wizyta przystojnych chłopców ubranych w mundury lotników. A przecież wiadomo...za mundurem panny sznurem...
14 lutego 2013 r. V LO odwiedziło dwóch studentów pierwszego roku Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie- szeregowy podchorąży Maciej Grzywa i szeregowy podchorąży Michał Karpeta.
Maciek jest tegorocznym absolwentem naszej szkoły i wraz z kolegą z roku przyjechał, by podzielić się z nami informacjami na temat rekrutacji, przebiegu nauki, a także zwykłego życia na tej jakże prestiżowej uczelni.
Studenci przedstawili prezentację multimedialną i odpowiadali na liczne pytania zgromadzonych uczniów klas drugich i trzecich.
Zainteresowanie było ogromne o czym świadczy panująca atmosfera- cisza w trakcie prelekcji i żywiołowa dyskusja po niej.
Chcielibyśmy częściej brać udział w takich spotkaniach, bowiem wiedza na temat wyższych uczelni przekazywana przez ludzi, którzy znają ją najlepiej jest o wiele cenniejsza niż suche fakty zawarte w informatorach i na stronach internetowych.
Zapraszamy naszych absolwentów do udziału w takich spotkaniach. Przyjdźcie i podzielcie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Jesteście tu zawsze mile widziani! (kontakt przez emaila)