V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

 

:: 5 kwietnia 2019r. (piątek) 12.00-16.00 :: 6 kwietnia 2019r. (sobota) 9.00-13.00 :: 

 


Siłownia sposobem ma aktywną rekreację

Dzięki ćwiczeniom na siłowni poprawimy swoją kondycję, jak również sylwetkę. Sposobem na aktywne spędzenie czasu mogą być ćwiczenia na siłowniach tzw. zewnętrznych, ulokowanych w parkach, skwerach, czy placach zabaw.

Od paru lat powstają siłownie zewnętrzne. Są zupełnie za darmo i dla każdego, osoby, w każdym wieku mogą z nich korzystać. Głównie zaopatrzone są w: poręcz równoległą, prasę nożną i ręczną, orbitrek, narciarza.

Badania dowodzą, że lepszy wpływ na zdrowie człowieka mają aktywności wykonywane na dworze. Jego zaletami są między inymi:

Czytaj więcej...

Czas na rolki!

Każdy z nas marzy o tym aby mieć zgrabną sylwetkę, smukłe ciało, dobrą kondycje, zdrowy wygląd oraz mocne mięśnie nóg i pośladków. Sposobem na uzyskanie tego efektu jest jazda na rolkach- najzdrowsze i najprzyjemniejsze rozwiązanie.

To świetna rozrywka i relaks dla każdego z nas. Zamiast siedzieć w domu przed telewizorem, spędźmy czas aktywnie. Teraz modny jest sport, dlatego zakładajmy rolki na nogi, bierzmy rodzinę, przyjaciół i jedźmy przed siebie. Żeby zacząć jeździć, nie trzeba być wysportowanym – rolki nadają się zarówno dla młodych, jak i dla starszych osób o różnej kondycji.

Jeszcze parę lat temu rolki nie były rozchwytywane. Obecnie są konkurencją dla rowerów czy deskorolek.  Są  tańsze od samochodu i o wiele zdrowsze, bo nie wydzielają szkodliwych spalin. Jazda na rolkach pozwala nam wyminąć uliczne korki.

Czytaj więcej...

W czwartek 26 kwietnia V LO odbyła się  Konferencja Szkoleniowa Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Zajęcia dla nauczycieli i trenerów z Partnerstwa Regionalnego Czarni Radom prowadził Andrzej Sitkowski. Przypomnijmy, że w Naszej szkole działa właśnie Siatkarki Ośrodek Szkolny. Jedyna taka placówka na Mazowszu, będąca częścią ogólnopolskiego programu kształcenia i treningów piłki siatkowej.