V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

 

:: DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI :: 25 października 2018 :: 

W czwartek 26 kwietnia V LO odbyła się  Konferencja Szkoleniowa Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Zajęcia dla nauczycieli i trenerów z Partnerstwa Regionalnego Czarni Radom prowadził Andrzej Sitkowski. Przypomnijmy, że w Naszej szkole działa właśnie Siatkarki Ośrodek Szkolny. Jedyna taka placówka na Mazowszu, będąca częścią ogólnopolskiego programu kształcenia i treningów piłki siatkowej.

1) Piramida odżywiania

 

 2) Najważniejsze zasady zdrowej diety 

  1. Jedz mało, ale często – 4 do 5 posiłków dziennie.

Czytaj więcej...

JOGGING 

Ubierz wygodny strój sportowy i obuwie. Do plecaka wrzuć wodę, mały ręczniczek do otarcia i mp4, by muzyka towarzyszyła ci podczas joggingu. Nie musisz wcale robić tego sam, możesz zaprosić do tego sąsiadkę lub kumpla z pracy. Co to jogging? To z pewnością nie jest intensywny bieg. Jogging to inaczej poranne ćwiczenia, trucht, rozciąganie i mała rozgrzewka przed czekającym cię dniem. To fajny pomysł na rozpoczęcie dnia, a zarazem złapanie kondycji. Z pewnością ucieszę Panie, które w ten sposób mają szansę zrzucić zbędne kilogramy. Ćwiczenia i czas joggingu dobierz do swoich możliwości, a wraz ze wzrostem formy, zwiększaj też wymagania.

BIEGANIE 

Co potrzebne? Trasa, wygodny strój, muzyka lub towarzystwo i woda. Najlepiej jest biegać z samego rana, gdyż zazwyczaj po całym dniu nie mamy już siły na bieganie i jedyne o czym marzymy to kąpiel i wygodne łóżeczko. Plusy biegania? Pobudzenie, zrzucenie kilogramów, lepsza forma, więcej energii i wiele innych.

STREETBALL 

Czytaj więcej...