V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

 

:: DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI :: 25 października 2018 :: 

Radomska Olimpiada Młodzieży: Mamy srebro w biegach przełajowych!

Uczennice V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romulada Traugutta wicemistrzyniami Radomia szkół średnich w biegach przełajowych. 

XV edycja Radomskiej Olimpiady Młodzieży rozpoczęła się od rywalizacji szkół średnich w sztafetowych biegach przełajowych. W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce zajęły biegaczki III LO i

 

m. Czachowskiego. Na drugim stopniu podium uplasowały się reprezentantki V LO im. Romualda Traugutta, zaś trzecie miejsce zajęły wychowanki IV LO im. Chałubińskiego. 

Tymczasem w kategorii mężczyzn najlepsi okazali się przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych, przed III LO im. Czachowskiego oraz Zespołem Szkół Budowlanych. Liocealiści Traugutta zajęli dziesiąte miejsce.

opracował nauczyciel

Szczypiornistki Akademii Piłki Ręcznej Radom i jednocześnie uczennice V LO pojechały na turniej do Berlina

Najbliższy weekend (19 – 21 października) będzie pracowity dla adeptek szczypiorniaka, trenujących na co dzień w Akademii Piłki Ręcznej Radom. Podopieczne trenera Piotra Włoskiewicza zagrają w międzynarodowym turnieju, który odbędzie się w Berlinie. 

W stolicy Niemiec APR Radom wystawi do rywalizacji zespół z rocznika 2002. Radomianki zagrają w fazie grupowej z klubowymi zespołami z Niemiec, Austrii i Czech.

– Cieszymy się z zaproszenia na ten turniej, bo będziemy mieli możliwość skonfrontowania sił z zespołami z innych krajów. To w kontekście szkoleniowym jest bardzo ważne. Warto podkreślić, że są to prestiżowe zawody dla młodych szczypiornistek, organizowane w Berlinie już po raz 58. Liczymy na dobry występ – przyznał Piotr Włoskiewicz, trener radomskiego zespołu.

Kadra APR Radom: Zuzanna Telus, Izabela Cywka, Małgorzata Michalska, Julia Norek, Julia Prokop, Julia Gajewska, Maja Mroziewicz, Wiktoria Skorża, Aleksandra Dryglewska, Eliza Borek, Izabela Pluta, Wiktoria Miokos, Klaudia Karbownik. Trener: Piotr Włoskiewicz.

Opracował nauczyciel

 

Reprezentantki liceum Traugutta złotymi medalistkami mistrzostw Radomia w piłce nożnej

Kolejne medale XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży szkół średnich rozdane. Tym razem do rywalizacji przystąpiły drużyny szkolne w piłce nożnej kobiet, w których triumfowały reprezentantki V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta.

Futbolowe zmagania pań, w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży (szkół średnich) przebiegały dwutorowo. Najpierw 19 szkolnych zespołów rozgrywało mecze w grupach eliminacyjnych. Najlepsze ekipy awansowały do turnieju finałowego. 

Najlepsze okazały się reprezentantki V LO im. Traugutta. W eliminacjach drużyna z tej placówki wygrała 4:0 z X LO im. Konarskiego, 4:1 z ZSSOSiUsług (popularna Skórzanka) 4:1 oraz zremisowała z II LO im. Konopnickiej 3:3.

W finałach popularny Traugutt jako jedyny nie doznał porażki. Wygrał 2:0 z III LO. im. Czachowskiego, 3:0 walkowerem ze Szkołą „Profesja”, 3:1 z IV LO im. Chałubińskiego oraz zremisował 1:1 z Zespołem Szkół Ekonomicznych. W efekcie V LO zdobył największą ilość punktów, pewnie zdobywając złote medale mistrzostw Radomia szkół średnich w tej dyscyplinie sportu.

Na drugim miejscu uplasowały się licealistki IV LO, zaś brązowe krążki przypadły drużynie III LO im. Czachowskiego. Tuż za podium uplasował się Ekonomik.

Organizatorami imprezy było Biuro Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego, Szkolny Związek Sportowy w Radomiu oraz VII Lo im. Baczyńskiego, na obiektach którego odbyły się wszystkie turniejowe mecze.

Kadra V LO, złote medalistki ROM w piłce nożnej: Natalia Krzesińska, Katarzyna Erbel, Gabriela Wojtachnio, Natalia Plato, Weronika Piechnik, Aleksandra Korcz, Ewelina Sieczkowska, Natalia Pietrzyk, Wiktoria Mędrzecka, Emila Kowalczuk.

Opracował: nauczyciel