V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Uczennice V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im Romualda Traugutta zdobyły złote medale Radomskiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej. Nasze reprezentantki w całym turnieju nie oddały rywalkom ani jednego seta.

Czytaj więcej...

Sport, czyli wszelka aktywność fizyczna. To najprostsze określenie tej dziedziny, która na stałe wpisała się w życie człowieka.

Za sport możemy więc uznać każdy ruch, który pomaga w utrzymaniu fizycznej sprawności naszego ciała, który pomaga nam się zrelaksować i pozbyć stresu. Sport pomoże nam także w walce z otyłością i innymi chorobami cywilizacyjnym, a tym samym przyczyni się do wydłużenia naszego życia. Rodzajów dyscyplin sportowych, które może uprawiać przeciętny człowiek jest wiele. Każdy z nas może więc dostosować uprawiany przez siebie sport do swoich możliwości finansowych, do czasu jaki może przeznaczyć na jego uprawianie, ale także do swojej osobowości.
Będą bowiem wśród nas tacy, którzy będą woleli uprawiać sport indywidualnie, ale będą też i tacy, którym bardziej będzie odpowiadał sport zespołowy. Uprawianie sportu nie zawsze musi wiązać się również z koniecznością zakupu specjalistycznego sprzętu czy odpowiedniego stroju. Nie musimy też zapisywać się do klubu sportowego lub szukać indywidualnego trenera czy instruktora. Jogging możemy przecież uprawiać sami.

Czytaj więcej...

Siatkarze Czarnych Radom od lat przysparzają kibicom sportu w Radomiu niesamowitych emocji. Klub słynie w kraju ze szkolenia młodzieży, a flagowy zespół występuje w ekstraklasie, czyli siatkarskiej elicie.

 

WKS Czarni Radom SA- Polski klub siatkarski z siedzibą w Radomiu. W swojej historii siatkarze Czarnych zdobyli Puchar Polski w 1999 roku, a także 2-krotnie wywalczyli brązowy medal mistrzostw kraju w 1994 i 1995. W 2013 r. Czarni zostali mistrzem I ligi i otrzymali zaproszenie do PlusLigi. Czarni to także ich kibice. Tradycje siatkarskie w naszym mieście są ogromne. Świadczy o tym, choćby ilość sympatyków, przychodząca na mecze mistrzowskie. Warto dodać, że Czarni ściśle związani są z V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im Romualda Traugutta w Radomiu. Przykładów na potwierdzenie tego faktu jest wiele. Miedzy innymi trener seniorów Cerrad Czarnych Robert Prygiel to absolwent naszej szkoły. W V LO pracują także nauczyciele - trenerzy młodzieżowych zespołów Czarnych: Andrzej Sitkowski, Arkadiusz Sawiczyński i Łukasz Staniewski. A przecież klub należy do jednych z najlepszych szkolących młodzież w Polsce. Do osiągnięć drużyn młodzieżowych Czarnych należy wiele medali mistrzostw Polski, w tym złote i srebrne w kategorii juniorów i kadetów, a także w minisiatkówce dzieci.

 

Czytaj więcej...