V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Osoby niepełnosprawne też uprawiają sport. Jednym z form rywalizacji drużynowej jest koszykówka na wózkach. O grze, w basket dla niepełnosprawnych porozmawiałem z Kacprem, który tak jak ja od urodzenia jest osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku. Mimo tego, pokazuje swoją postawą, że warto posiadać w życiu swoje cele.

Czytaj więcej...

Mimo kaprysów pogody za oknem, każdy z nas marzy już o cieplejszych dniach i wakacjach. Ani się obejrzymy a już będzie lato. Czas tak szybko zleci, że nie zdążymy nawet zadbać o sylwetkę.

Niektórzy wybiorą z pewnością ćwiczenia na siłowni lub zajęcia fitness. Nie każdy ma jednak ochotę, aby po kilku miesiącach mrozów zamykać się w dusznych pomieszczeniach. Można przecież również wybrać się na łono natury i na świeżym powietrzu dbać o swoje ciało. Pamiętajmy jednak o tym, że ćwiczenia mogą być również zabawą. Rolki to trening, który daje niezwykle dużo frajdy, oraz ciekawe efekty.

Czytaj więcej...

Siatkówka to twoja pasja? Jeśli tak, to możesz się uczyć i trenować swoją ulubioną dyscyplinę sportu w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym, który działa przy V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im Romualda Traugutta w Radomiu.

Rok szkolny 2015/2016 będzie trzecim z kolei, kiedy w V LO powstanie klasa o profilu piłki siatkowej. Przypomnijmy, że Siatkarski Ośrodek Szkolny w naszym mieście jest częścią ogólnopolskiego programu, który obejmuje uczniów nauką na danym etapie edukacji i jest połączony z wszechstronnym szkoleniem siatkarskim. S.O.S przy V LO to jedyne liceum na Mazowszu, w którym taka klasa istnieje.

C z y t a j    w i ę c e j