V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

sport

Drużyna mężczyzn V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta została mistrzem Radomia w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju finałowym szczypiorniści z "Traugutta" nie przegrali ani jednego meczu.

Do rywalizacji o medale Radomskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej mężczyzn przystąpiły zespoły: V LO im. Traugutta, III LO im. Czachowskiego, I LO im. Kopernika oraz VI LO im. Kochanowskiego. Wymienione ekipy okazały się bezkonkurencyjne we wcześniejszych eliminacjach.

Turniej finałowy rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Triumfatorzy, czyli licealiści z „Traugutta”, pokonali drużyny III LO oraz VI LO. Zremisowali z „Kopernikiem” i w efekcie zajęli pierwsze miejsce w mistrzostwach Radomia. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy „Kochanowskiego”, zaś brązowe krążki przypadły uczniom Liceum im. Kopernika.

Brawo My, Brawo WY, Brawo VLO

Opracował nauczyciel 

Zima wystawia wszystkich na próbę. Pogoda zniechęca nas do wyjścia z domu, nie wspominając nawet o uprawianiu sportu. Wielu ludzi obawia się przeziębienia, grypy. Tymczasem ruch na świeżym powietrzu uodparnia nasz organizm na choroby.

Trening na dworze pozwala uzupełnić w tym okresie brakującą witaminę D, zwiększa spalanie kalorii, wzmocnić serce. Wskazówki do ćwiczeń zimą: oddychaj nosem- pozwala to na ocieplenie powietrza, zawsze pamiętaj o minimum 10 min. rozgrzewce, trening przy niskiej temp. powinien być krótki, do godziny; najlepiej wydłużać stopniowo zaczynając np. od 20 min.

Jak się ubrać na trening? 

Czytaj więcej...

Narciarstwo – forma aktywności fizycznej oraz dyscyplina sportowa polegająca na przemieszczaniu się lub wykonywaniu akrobacji za pomocą sprzętu narciarskiego – nart, a także kijków. Narty mocowane są do butów narciarza za pomocą specjalnych wiązań. Do połowy XIX wieku narty były wykorzystywane głównie do celów transportowych, natomiast w późniejszym okresie upowszechniło się wykorzystywanie nart w celach rekreacyjnych i sportowych.

 

Poniżej wymieniamy narciarskie dyscypliny sportu:

– BIEGI NARCIARSKIE

– BIATHLON

– SKOKI NARCIARSKIE

– NARCIARSTWO ZJAZDOWE

– SKIALPINIZM

Czytaj więcej...

Drużyna V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta wywalczyła tytuł mistrzyń Radomia szkół średnich w piłce siatkowej! 

Czytaj więcej...

Uczniowie VLO na zajeciach WF... która klasa?