V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

 

:: 5 kwietnia 2019r. (piątek) 12.00-16.00 :: 6 kwietnia 2019r. (sobota) 9.00-13.00 :: 

 


Zima wystawia wszystkich na próbę. Pogoda zniechęca nas do wyjścia z domu, nie wspominając nawet o uprawianiu sportu. Wielu ludzi obawia się przeziębienia, grypy. Tymczasem ruch na świeżym powietrzu uodparnia nasz organizm na choroby.

Trening na dworze pozwala uzupełnić w tym okresie brakującą witaminę D, zwiększa spalanie kalorii, wzmocnić serce. Wskazówki do ćwiczeń zimą: oddychaj nosem- pozwala to na ocieplenie powietrza, zawsze pamiętaj o minimum 10 min. rozgrzewce, trening przy niskiej temp. powinien być krótki, do godziny; najlepiej wydłużać stopniowo zaczynając np. od 20 min.

Jak się ubrać na trening? 

Czytaj więcej...

Narciarstwo – forma aktywności fizycznej oraz dyscyplina sportowa polegająca na przemieszczaniu się lub wykonywaniu akrobacji za pomocą sprzętu narciarskiego – nart, a także kijków. Narty mocowane są do butów narciarza za pomocą specjalnych wiązań. Do połowy XIX wieku narty były wykorzystywane głównie do celów transportowych, natomiast w późniejszym okresie upowszechniło się wykorzystywanie nart w celach rekreacyjnych i sportowych.

 

Poniżej wymieniamy narciarskie dyscypliny sportu:

– BIEGI NARCIARSKIE

– BIATHLON

– SKOKI NARCIARSKIE

– NARCIARSTWO ZJAZDOWE

– SKIALPINIZM

Czytaj więcej...

Drużyna V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta wywalczyła tytuł mistrzyń Radomia szkół średnich w piłce siatkowej! 

Czytaj więcej...