V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

sport

W czwartek 26 kwietnia V LO odbyła się  Konferencja Szkoleniowa Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Zajęcia dla nauczycieli i trenerów z Partnerstwa Regionalnego Czarni Radom prowadził Andrzej Sitkowski. Przypomnijmy, że w Naszej szkole działa właśnie Siatkarki Ośrodek Szkolny. Jedyna taka placówka na Mazowszu, będąca częścią ogólnopolskiego programu kształcenia i treningów piłki siatkowej.

1) Piramida odżywiania

 

 2) Najważniejsze zasady zdrowej diety 

  1. Jedz mało, ale często – 4 do 5 posiłków dziennie.

Czytaj więcej...

JOGGING 

Ubierz wygodny strój sportowy i obuwie. Do plecaka wrzuć wodę, mały ręczniczek do otarcia i mp4, by muzyka towarzyszyła ci podczas joggingu. Nie musisz wcale robić tego sam, możesz zaprosić do tego sąsiadkę lub kumpla z pracy. Co to jogging? To z pewnością nie jest intensywny bieg. Jogging to inaczej poranne ćwiczenia, trucht, rozciąganie i mała rozgrzewka przed czekającym cię dniem. To fajny pomysł na rozpoczęcie dnia, a zarazem złapanie kondycji. Z pewnością ucieszę Panie, które w ten sposób mają szansę zrzucić zbędne kilogramy. Ćwiczenia i czas joggingu dobierz do swoich możliwości, a wraz ze wzrostem formy, zwiększaj też wymagania.

BIEGANIE 

Co potrzebne? Trasa, wygodny strój, muzyka lub towarzystwo i woda. Najlepiej jest biegać z samego rana, gdyż zazwyczaj po całym dniu nie mamy już siły na bieganie i jedyne o czym marzymy to kąpiel i wygodne łóżeczko. Plusy biegania? Pobudzenie, zrzucenie kilogramów, lepsza forma, więcej energii i wiele innych.

STREETBALL 

Czytaj więcej...


Koszykarze Rosy Sport Radom, którzy na co dzień uczą się w V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta, byli gospodarzami barażowego turnieju o awans do półfinałów mistrzostw Polski do lat 18. Sportowo radomianie nie byli gościnni, bo pokonali wszystkich przeciwników. 

Turniej z udziałem pięciu zespołów, który decydował o awansie do rozgrywek ogólnopolskich, a także wyłonił mistrza tzw. strefy podlasko – mazowieckiej gościł w dwóch radomskich halach portowych. Adeptom Rosy nie było różnicy gdzie grają, boi i tak wygrali wszystkie spotkania. W nagrodę drużyna trenera Łukasza Jakóbczaka zameldowała się w półfinale Mistrzostw Polski U18, jednocześnie wygrywając strefę podlasko – mazowiecką. 

– Chciałbym podziękować zawodnikom za bardzo dobry turniej. Nie jest to podziękowanie tylko dla tych, którzy grali, ale też dla chłopaków, którzy nie mieli możliwości zaprezentowania się na boisku. Świetnie zagrzewali kolegów do walki, motywowali w grze. Gdyby nie oni, nie zaszlibyśmy tak daleko. Dziękuję również naszym kibicom, na których zawsze można liczyć – skomentował zwycięstwo i awans szkoleniowiec Rosy.

Kadra naszych uczniów U18

Czytaj więcej...

Kadeci Czarnych Radom z przytupem zameldowali się w finałach siatkarskich mistrzostw Polski. W Gdańsku wygrali wszystkie mecze!

Kadeci Radomskiego Centrum Siatkarskiego "Czarni", których trzon stanowią uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta, okazali się bezkonkurencyjni w półfinałowym turnieju, rozgrywanym w ramach mistrzostw Polski. Na zawodach w Gdańsku radomianie wygrali wszystkie spotkania!

Rywalizacja z udziałem czterech zespołów toczyła się o awans do najlepszej ósemki w Polsce w tej kategorii wiekowej. Podopieczni trenerów Krzysztofa Jaskulskiego i Arkadiusza Sawiczyńskiego spisali się wyśmienicie. W Trójmieście wygrali z gospodarzami - Treflem Gdańsk 3:2, Chemikiem Bydgoszcz 3:0, zaś w niedzielę, 18 marca również bez straty seta z Energetykiem Poznań.

- Cieszymy się, bo to spory sukces dla naszych chłopaków i klubu. Wszystkie elementy współgrały. Muszę jednak wyróżnić naszą grę blokiem. Tym elementem zdobywaliśmy sporo punktów.W ostatnim meczu z Energetykiem Poznań pokazaliśmy naszą siłę sportową - skomentował trener Jaskulski.

W efekcie "wojskowi" okazali się najlepsi w Gdańsku, awansując do czołowej ósemki w kraju w tej kategorii wiekowej. Turniej finałowy o tytuł i medale mistrzostw Polski kadetów odbędzie się w dniach 2-6 maja. Nieoficjalnie wiadomo, że Czarni będą się starać o organizację zawodów finałowych.

RCS Czarni Radom - Energetyk Poznań 3:0 (25:12, 25:20, 25:17). 

Kadra kadetów Czarnych Radom: Bartosz Grajper, Jakub Baranowski, Adam Dybus, Dawid Gałan, Krzysztof Kowalski, Maciej Kowalski, Hubert Łomża, Oskar Prokopczyk, Bartłomiej Przybylski, Jakub Sadkowski, Piotr Skałbania, Bartosz Sławiński, Tomasz Staszałek, Marcel Szczęsny, Wiktor Trzos, Kacper Żaczek.

Trenerzy: Krzysztof Jaskulski, Arkadiusz Sawiczyński.

Opracował nauczyciel