V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

sport

Licealistki Traugutta najlepsze we współzawodnictwie szkół. To 10 triumf z rzędu!

Gmina miasta Radom od wielu lat prowadzi współzawodnictwo sportowe szkół, które odbywa się pod nazwą Radomska Olimpiada Młodzieży. W tym celu podejmowane są liczne działania, które zachęcają do czynnego uczestnictwa w sporcie jak największej ilości uczniów, a tym samym przyczyniają się do upowszechniania kultury fizycznej dzieci i młodzieży.

Od września do czerwca każdego roku w ramach współzawodnictwa sportowego szkół odbywają się rozgrywki sportowe, obejmujące dyscypliny i konkurencje w różnych kategoriach wiekowych. Radomska Olimpiada Młodzieży rozgrywana jest pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia a koordynatorem jest Szkolny Związek Sportowy. Każdego roku odbywa się uroczyste podsumowanie, ogłoszenie wyników, połączone z wręczeniem nagród Prezydenta Miasta dla najlepszych szkół, nauczycieli i uczniów.

Na corocznym podsumowaniu rywalizacji okazało się, że w kategorii kobiet V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta wygrało po raz 10 z rzędu. To niebywale zasługa uczennic oraz wkład nauczycieli wychowania fizycznego, którzy przygotowywali młodych sportowców.

Podczas uroczystego podsumowania zostali uhonorowani laureaci. Najlepsze szkoły otrzymały puchary i nagrody finansowe z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego, a wyróżniający nauczyciele i uczniowie – nagrody finansowe i rzeczowe.

opracował: nauczyciel 

Siłownia sposobem ma aktywną rekreację

Dzięki ćwiczeniom na siłowni poprawimy swoją kondycję, jak również sylwetkę. Sposobem na aktywne spędzenie czasu mogą być ćwiczenia na siłowniach tzw. zewnętrznych, ulokowanych w parkach, skwerach, czy placach zabaw.

Od paru lat powstają siłownie zewnętrzne. Są zupełnie za darmo i dla każdego, osoby, w każdym wieku mogą z nich korzystać. Głównie zaopatrzone są w: poręcz równoległą, prasę nożną i ręczną, orbitrek, narciarza.

Badania dowodzą, że lepszy wpływ na zdrowie człowieka mają aktywności wykonywane na dworze. Jego zaletami są między inymi:

Czytaj więcej...

Czas na rolki!

Każdy z nas marzy o tym aby mieć zgrabną sylwetkę, smukłe ciało, dobrą kondycje, zdrowy wygląd oraz mocne mięśnie nóg i pośladków. Sposobem na uzyskanie tego efektu jest jazda na rolkach- najzdrowsze i najprzyjemniejsze rozwiązanie.

To świetna rozrywka i relaks dla każdego z nas. Zamiast siedzieć w domu przed telewizorem, spędźmy czas aktywnie. Teraz modny jest sport, dlatego zakładajmy rolki na nogi, bierzmy rodzinę, przyjaciół i jedźmy przed siebie. Żeby zacząć jeździć, nie trzeba być wysportowanym – rolki nadają się zarówno dla młodych, jak i dla starszych osób o różnej kondycji.

Jeszcze parę lat temu rolki nie były rozchwytywane. Obecnie są konkurencją dla rowerów czy deskorolek.  Są  tańsze od samochodu i o wiele zdrowsze, bo nie wydzielają szkodliwych spalin. Jazda na rolkach pozwala nam wyminąć uliczne korki.

Czytaj więcej...

W czwartek 26 kwietnia V LO odbyła się  Konferencja Szkoleniowa Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Zajęcia dla nauczycieli i trenerów z Partnerstwa Regionalnego Czarni Radom prowadził Andrzej Sitkowski. Przypomnijmy, że w Naszej szkole działa właśnie Siatkarki Ośrodek Szkolny. Jedyna taka placówka na Mazowszu, będąca częścią ogólnopolskiego programu kształcenia i treningów piłki siatkowej.

1) Piramida odżywiania

 

 2) Najważniejsze zasady zdrowej diety 

  1. Jedz mało, ale często – 4 do 5 posiłków dziennie.

Czytaj więcej...