V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

 

:: 5 kwietnia 2019r. (piątek) 12.00-16.00 :: 6 kwietnia 2019r. (sobota) 9.00-13.00 :: 

 


1) Piramida odżywiania

 

 2) Najważniejsze zasady zdrowej diety 

  1. Jedz mało, ale często – 4 do 5 posiłków dziennie.

Czytaj więcej...

JOGGING 

Ubierz wygodny strój sportowy i obuwie. Do plecaka wrzuć wodę, mały ręczniczek do otarcia i mp4, by muzyka towarzyszyła ci podczas joggingu. Nie musisz wcale robić tego sam, możesz zaprosić do tego sąsiadkę lub kumpla z pracy. Co to jogging? To z pewnością nie jest intensywny bieg. Jogging to inaczej poranne ćwiczenia, trucht, rozciąganie i mała rozgrzewka przed czekającym cię dniem. To fajny pomysł na rozpoczęcie dnia, a zarazem złapanie kondycji. Z pewnością ucieszę Panie, które w ten sposób mają szansę zrzucić zbędne kilogramy. Ćwiczenia i czas joggingu dobierz do swoich możliwości, a wraz ze wzrostem formy, zwiększaj też wymagania.

BIEGANIE 

Co potrzebne? Trasa, wygodny strój, muzyka lub towarzystwo i woda. Najlepiej jest biegać z samego rana, gdyż zazwyczaj po całym dniu nie mamy już siły na bieganie i jedyne o czym marzymy to kąpiel i wygodne łóżeczko. Plusy biegania? Pobudzenie, zrzucenie kilogramów, lepsza forma, więcej energii i wiele innych.

STREETBALL 

Czytaj więcej...


Koszykarze Rosy Sport Radom, którzy na co dzień uczą się w V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta, byli gospodarzami barażowego turnieju o awans do półfinałów mistrzostw Polski do lat 18. Sportowo radomianie nie byli gościnni, bo pokonali wszystkich przeciwników. 

Turniej z udziałem pięciu zespołów, który decydował o awansie do rozgrywek ogólnopolskich, a także wyłonił mistrza tzw. strefy podlasko – mazowieckiej gościł w dwóch radomskich halach portowych. Adeptom Rosy nie było różnicy gdzie grają, boi i tak wygrali wszystkie spotkania. W nagrodę drużyna trenera Łukasza Jakóbczaka zameldowała się w półfinale Mistrzostw Polski U18, jednocześnie wygrywając strefę podlasko – mazowiecką. 

– Chciałbym podziękować zawodnikom za bardzo dobry turniej. Nie jest to podziękowanie tylko dla tych, którzy grali, ale też dla chłopaków, którzy nie mieli możliwości zaprezentowania się na boisku. Świetnie zagrzewali kolegów do walki, motywowali w grze. Gdyby nie oni, nie zaszlibyśmy tak daleko. Dziękuję również naszym kibicom, na których zawsze można liczyć – skomentował zwycięstwo i awans szkoleniowiec Rosy.

Kadra naszych uczniów U18

Czytaj więcej...