V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Siłownia sposobem ma aktywną rekreację

Dzięki ćwiczeniom na siłowni poprawimy swoją kondycję, jak również sylwetkę. Sposobem na aktywne spędzenie czasu mogą być ćwiczenia na siłowniach tzw. zewnętrznych, ulokowanych w parkach, skwerach, czy placach zabaw.

Od paru lat powstają siłownie zewnętrzne. Są zupełnie za darmo i dla każdego, osoby, w każdym wieku mogą z nich korzystać. Głównie zaopatrzone są w: poręcz równoległą, prasę nożną i ręczną, orbitrek, narciarza.

Badania dowodzą, że lepszy wpływ na zdrowie człowieka mają aktywności wykonywane na dworze. Jego zaletami są między inymi:

Czytaj więcej...

Czas na rolki!

Każdy z nas marzy o tym aby mieć zgrabną sylwetkę, smukłe ciało, dobrą kondycje, zdrowy wygląd oraz mocne mięśnie nóg i pośladków. Sposobem na uzyskanie tego efektu jest jazda na rolkach- najzdrowsze i najprzyjemniejsze rozwiązanie.

To świetna rozrywka i relaks dla każdego z nas. Zamiast siedzieć w domu przed telewizorem, spędźmy czas aktywnie. Teraz modny jest sport, dlatego zakładajmy rolki na nogi, bierzmy rodzinę, przyjaciół i jedźmy przed siebie. Żeby zacząć jeździć, nie trzeba być wysportowanym – rolki nadają się zarówno dla młodych, jak i dla starszych osób o różnej kondycji.

Jeszcze parę lat temu rolki nie były rozchwytywane. Obecnie są konkurencją dla rowerów czy deskorolek.  Są  tańsze od samochodu i o wiele zdrowsze, bo nie wydzielają szkodliwych spalin. Jazda na rolkach pozwala nam wyminąć uliczne korki.

Czytaj więcej...

W czwartek 26 kwietnia V LO odbyła się  Konferencja Szkoleniowa Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Zajęcia dla nauczycieli i trenerów z Partnerstwa Regionalnego Czarni Radom prowadził Andrzej Sitkowski. Przypomnijmy, że w Naszej szkole działa właśnie Siatkarki Ośrodek Szkolny. Jedyna taka placówka na Mazowszu, będąca częścią ogólnopolskiego programu kształcenia i treningów piłki siatkowej.