V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Niemiecki w naszej szkole

26 kwietnia 2018 roku dwunastu uczniów V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta odebrało certyfikaty Goethe-Zertifikat B1 z języka niemieckiego wydane przez Goethe Institut w Warszawie.

Uczniowie przygotowywali się do egzaminu na zajęciach  dodatkowych prowadzonych w szkole przez nauczycielki języka niemieckiego – panią Karinę Zgrzebniak i panią Lucynę Przychodzeń, w ramach projektu „Przez kształcenie do sukcesu”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Uroczyste rozdanie certyfikatów odbyło się w Urzędzie Miejskim, a wręczał je uczniom wiceprezydent pan Karol Semik.

Naszym wychowankom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacje prasowe


14 grudnia odbył się po raz ósmy Szkolny Konkurs Recytatorski w języku niemieckim. Młodzi recytatorzy deklamowali wiersze w języku Goethego o tematyce związanej z Adwentem i Bożym Narodzenie. Konkurs uświetniły znane niemieckie kolędy w wykonaniu  uczennic klasy 2h.

Jury w składzie:  pani wicedyrektor Agnieszka Bębenek, pani Barbara Maksymiuk oraz pan Rafał Kosior przyznało:
I miejsceSandra Ślusarczyk kl. 3e
II miejsceDaria Walczewska kl. 2a
III miejsceMarcelina Kołodziejczyk kl. 2d
oraz wyróżnieniaWiktoria Bomska kl. 1a i Błażej Marszałek kl.1f

Gratulujemy!!!

 

Szkolny Konkurs na projekt Kartki Bożonarodzeniowej z życzeniami w języku niemieckim roztrzygnięty!
VIII Szkolny Konkurs  Świąteczny na projekt Kartki Bożonarodzeniowej z życzeniami  w języku niemieckim spotkał się po raz kolejny z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły, którzy wykazali się dużą pomysłowością i zdolnościami plastycznymi.  Nauczyciele germaniści nagrodzili 5  najciekawszych prac.
I miejsceMaria Matejska kl. 3d
II miejsceGabriela Bernat kl. 1e
III miejsceMariola Pudzianowska kl. 2d
Wyróżnienia  - Weronika Kołodziejek kl. 3b  i  Natalia Nowak kl. 2d

 

 

Dnia 7.11.2017 odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Języka Niemieckiego, którą przygotowali uczniowie pod opieką Pani Barbary Maksymiuk oraz Pani Lucyny Przychodzeń. Uroczystość poprowadzili Roksana Zaręba i Wiktor Trzos z 1G. Na wstępie przedstawione zostały różnorodne fakty dotyczące Niemiec i życia w tym kraju. Uczniowie dowiedzieli się na przykład, że w Niemczech istnieje najwięcej na świecie fanklubów piłki nożnej oraz że to właśnie stamtąd wywodzi się zwyczaj zdobienia choinki. Po części teoretycznej prowadzący zaprosili wszystkich na obejrzenie krótkiego przedstawienia pt.” Rotkäppchen”  w wersji niemieckiej.  W rolę Czerwonego Kapturka wcieliła się Martyna Sowa (3C), w rolę Wilka Karol Tuzimek (3C), babci - Natalia Krzesińska (2K), mamy Czerwonego Kapturka - Weronika Guza (2K), myśliwego - Jakub Zaręba (1G) oraz narratorem była  Żaneta Kobza (2E). Scenografię natomiast wykonała Aleksandra Suwała z klasy 3A.  Aktorzy w zabawny sposób przedstawili historię znanej wszystkim bajki braci Grimm, co zrobiło wrażenie na publiczności. Na koniec wszyscy wysłuchali znanych piosenek wykonanych w języku niemieckim przez uczniów naszej szkoły.

Wystąpili: Patrycja Kozyra (1E) z przebojami  „Ein bisschen Frieden” i ” Biene Maja”,  Gabriela Chodelska (2D) z piosenką” Schnappi” oraz chór męski z klasy 1G wykonujący utwór ” Eins zwei Polizei”.

Wszyscy włączali się we wspólne śpiewanie. Za udział w akademii i za zaangażowanie słowa podzięki skierowały wicedyrektorki szkoły Panie Marzena Siara oraz Agnieszka Bębenek.

 

Chcę pisać to do ludzi, młodzieży w moim wieku. Chcę przekazać im, że rozszerzenie z języka niemieckiego nie jest czymś strasznym. Nie jest końcem lecz początkiem; nie ma na celu nas ograniczyć, ale wręcz przeciwnie - poszerzyć nasze horyzonty. Piszę do przyjaciół, którzy zatraceni w błędnym kole pracy i nauki nie dostrzegają chwili. Piszę do tych co mają w sercu lęk i obawy, aby nie bali się spełniać marzeń... bo nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia.

Droga młodzieży nie wahaj się!!! Stoisz teraz przed bramą, za którą stoi Twoja przyszłość.. A NIEMIECKI jest kluczem.

DEUTSCH IST EINFACH, DEUTSCH MACHT SPAß :)

Julia 3B

 

Czytaj więcej...