V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Niemiecki w naszej szkole

Dlaczego warto wybrać klasę z rozszerzonym językiem niemieckim?

W dzisiejszym świecie, kiedy angielski - język obcy, nie jest już wcale taki obcy (uczą się go wszyscy od przedszkola!), jeden język to zdecydowanie za mało – postaw zatem na NIEMIECKI !!!

Posługuje się nim na świecie ponad 120 milionów ludzi. Niemiecki ważny jest przede wszystkim w świecie gospodarki i dużego biznesu, nauki, medycyny, ale również kultury i sztuki.

Jeśli marzysz o ciekawej karierze zawodowej w przyszłości, to znajomość niemieckiego będzie Ci potrzebna.

W naszej szkole świetnie zdasz maturę z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym, co z pewnością zwiększy Twoją konkurencyjność w rekrutacji na uczelnię wyższą.

Na naszych zajęciach korzystamy z alternatywnych metod nauczania, bierzemy udział w różnych konkursach, a także  w ciekawych warsztatach organizowanych m.in. przez Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu czy Instytut Goethego, poznajemy nie tylko język, ale również tradycję i kulturę.

Od 20 lat bierzemy udział w wymianie międzyszkolnej z partnerską szkołą w Mainz – IGS Anna Seghers Schule Mainz.

Klasa z rozszerzonym językiem niemieckim, to miejsce właśnie dla Ciebie, jeśli jesteś ciekaw świata, cechuje cię kreatywność oraz poważnie myślisz o swojej przyszłości. Nie zmarnuj tej szansy!!! 

 

Niemiecki to język, który jest coraz bardziej ceniony na świecie. Nauki jest dużo, ale tak naprawdę, to każdy przedmiot wymaga uwagi. Warto więc wybrać to, co będzie przydatne.

Sandra kl. 3b

 Uważam, że warto uczyć się języka niemieckiego, ponieważ w naszej szkole utrzymany jest wysoki poziom zarówno na podstawie jak i rozszerzeniu, a nauczyciele są pomocni i wyrozumiali.

Kinga kl. 3b

 Warto uczyć się języka niemieckiego w naszej szkole, ponieważ jest to przedmiot który na pewno przyda się w przyszłości i daje szerokie perspektywy zatrudnienia. W naszej szkole poziom jest bardzo wysoki, a nauczyciele mili i wyrozumiali, ale też wymagający, co zachęca do nauki.

Martyna kl. 3b

 *można jechać na wymianę do Niemiec

*dobra znajomość niemieckiego daje możliwość studiowania w Niemczech

Weronika kl. 3b

 Uważam, że warto uczęszczać do klasy z rozszerzonym językiem niemieckim, ponieważ w obecnych czasach umiejętność posługiwania się wieloma językami jest bardzo przydatna.

Kasia kl. 3b

 Znajomość języka niemieckiego zapewni Ci lepszą przyszłość!

Anna kl. 3b

 

21 marca 2017 roku odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych organizowany przez Oddział Polskiego Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Radomiu, w którym brali udział uczniowie z pięciu radomskich szkół.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Izabela Żak z kl II a i Hubert Izydorski – kl I a, który zajął I miejsce.

Hubertowi GRATULUJEMY!!! i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiegoJ

Opiekunem uczniów jest pani Karina Zgrzebniak.

W środę 29 marca 2017 roku 26. uczniów naszej szkoły z klas I, II i III wzięło udział w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego – Weltsprachen Abitur – przygotowanym przez Wydawnictwo SYNAPSA z Łodzi.

Czytaj więcej...

Dnia 24.03.2017 odbył się regionalny etap  konkursu TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO  – tym razem w całości poświęcony Szwajcarii. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć i naszej drużyny - drużyny Traugutta, w składzie:

  • Kinga Senator kl IIa
  • Patrycja Bąk kl Ia
  • Hubert Izydorski kl Ia

To właśnie ONI zajęli I miejsce deklasując 5 innych szkół! Brawo!

Kolejny etap – ogólnopolski – odbędzie się w czerwcu w Krakowie. Jesteśmy pewni, że i tym razem Traugutt pokona konkurencję Smile

Finalistom GRATULUJEMY!!!!

Opiekunem drużyny jest pani Karina Zgrzebniak.