V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Angielski w naszej szkole

25 września 2019 uczniowie klasy 1Bg udali się z wizytą do American Corner, aby zapoznać się z działalnością placówki.  Instytucja ta zajmuje się promocją szeroko pojętej kultury amerykańskiej, języka angielskiego i wielu innych bieżących wydarzeń.  Mamy nadzieję, że udało się zachęcić nasze pierwszaki z dwujęzycznego profilu do  korzystania z oferty tej placówki.  

Opiekę nad spotkaniem sprawowała pani profesor Dorota Kacprzak.

18 września 2019  uczniowie klas dwujęzycznych (2f i 3f) wzięli udział w spotkaniu na temat NATO.  Dyskusję prowadził  w języku angielskim gość specjalny, doktorantka nauk politycznych UW, pani Monika Serzysko . Wizyta naszej prelegentki była możliwa dzięki uprzejmości American Corner.  Spotkanie zorganizowała pani profesor Dorota Kacprzak.

Dnia 29.01.2019 uczennice klasy 3F Katarzyna Badowska, Marta Stysiek i Izabela Wolska wzięły udział w konkursie Entrance Scholarship Exam dla osób chcących rozpocząć studia na Aberystwyth University. Jest to jedna z najlepszych uczelni w Wielkiej Brytanii. Studiował tam m.in. książe Karol- syn królowej Elżbiety II. Konkurs odbył się on w Siedlcach i polegał na napisaniu w języku angielskim dwóch egzaminów z dwóch różnych dziedzin nauki spośród 37 oferowanych przez uczelnię. Kasia zdawała egzaminy z Informatics Technology (Informatyka) i International Politics (Polityka Międzynarodowa), a Marta i Iza z Education and Childhood Studies (Wiedza z Zakresu Edukacji Wczesnoszkolnej) i Creative Writing in  English (Kreatywne Pisanie). W całej Polsce tylko 25 osobom udało się zostać laureatami konkursu i nasze uczennice zaliczają się do tego grona. Nagrodą będą obniżone progi punktowe podczas rekrutacji na Aberystwyth University.

1 października 2018 klasy o profilu dwujęzycznym (IF, IIF, IIIF) obejrzały w Warszawskim teatrze Buffo spektakl w języku angielskim pt. „Pygmalion”. Przedstawienie przygotowała grupa teatralna TNT Theatre Britain, na podstawie sztuki irlandzkiego dramaturga G.B. Show’a o tym samym tytule. Wszyscy występujący aktorzy, to rodowici Anglicy, była więc to nie tylko uczta duchowa, ale też i językowa. Opiekunami w czasie wycieczki były panie profesor Anna Michalczyk, Anna, Rychlicka, Ewa Jeżyńska i Dorota Kacprzak, uczące języka angielskiego w wyżej wymienionych klasach. Przed wyjazdem odbyły się w każdej klasie językowej lekcje poświęcone Pigmalionowi w literaturze i sztuce.

13 listopada grupa 41 uczniów V Liceum wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do stolicy Wielkiej Brytanii – Londynu. Uroku całej wycieczce dodawał fakt, iż nocleg zapewniony był u angielskich rodzin w dzielnicy Wallington, co dało okazję, aby podpatrzeć życie codzienne Brytyjczyków.

Czytaj więcej...