V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Angielski w naszej szkole

Wyniki szkolnego dyktanda z języka angielskiego

Znamy już laureatów szkolnego dyktanda z języka angielskiego. Pierwsze miejsce zajęły ex-aequo Natalia Marciniak z klasy 1F i Justyna Warchoł z klasy 2A. Drugie miejsce przypadło Julii Wiraszce z klasy 1A, a trzecie zajął Ernest Pluta – 2F. Poniżej zdjęcia naszych bohaterów. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną wręczone na najbliższej uroczystości szkolnej, a ufundowały je: City College Cambridge Examination Centre oraz Rada Rodziców. Uprzejmie dziękujemy hojnym sponsorom.

Agata Ugrewicz i Dorota Kacprzak – organizatorki konkursu

   

Szkolny etap konkursu Keen on English reading

Dnia 24 kwietnia 2017 odbył się szkolny etap konkursu czytelniczego w języku angielskim Keen on English reading. Wzięło w nim udział 13 osób, a opiekę sprawowały panie profesor Anna Michalczyk i Dorota Kacprzak. Miło nam poinformować, że do II, międzyszkolnego  etapu przechodzą Michał Ratuszniak (zwycięzca) i Kacper Leszczyński (II miejsce), obydwaj z klasy 1F. Trzymamy kciuki!

W środę 29 marca odbył się finał szkolnego dyktanda z języka angielskiego.  Wzięli w nim udział uczniowie pierwszych i drugich klas z rozszerzonym językiem angielskim, wyłonieni w eliminacjach klasowych. Tekst przeczytał rodowity anglik Jeremy Berryman, a opiekę nad konkursem sprawowały panie profesor Agata Ugrewicz i Dorota Kacprzak. Tematem dyktanda była japońska sztuka walki – sumo, a duch walki unosił się nie tylko na obrazowym slajdzie, ale  i w całej sali D5. Wyniki  konkursu już wkrótce na naszej stronie.

 

Zagraniczne studia są marzeniem wielu maturzystów. Dzięki pomocy nauczycieli z mojego liceum, namowy ze strony najlepszych przyjaciółek, a również dzięki własnej determinacji ja, Weronika Chmielewska z klasy 3a, mam okazję studiować na jednym z walijskich uniwersytetów, Aberystwyth University.
 
 

Czytaj więcej...

2 lutego odbyła się w naszej szkole IV edycja Konkursu "DICTIONAIRES".

Jest to konkurs językowy oparty na formule telewizyjnych "Milionerów". Cała zabawa odbywa się w języku angielskim. Wylosowani uczniowie wybierają odpowiedź do pytania wyświetlonego na ekranie. Nagrodami, jak zawsze, były słowniki.

Konkurs uświetniły piosenki śpiewane przez uczennice klasy 1H, Olę Kozłowską i Paulinę Maciąg.

Czytaj więcej...