V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

 

:: ZAPRASZAMY :: 25 października 2018 :: 

Angielski w naszej szkole

15 grudnia 2017 uczniowie klas dwujęzycznych 2F i 3F wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez American Corner: Passion, Inspiration, Motivation.  Zaproszeni prelegenci zaprezentowali swoje przemyślenia na temat pasji, inspiracji i motywacji w życiu, co zapewne wielu słuchaczy zachęciło do refleksji na poruszone tematy. Prelekcje odbyły się w języku angielskim. Motywacyjni mówcy sesji, w której VLO wzięło udział to: Gretchen Franke (Deputy Press Attache U.S. Embassy Warsaw), Vanessa DeWig, Magda Zawadzka, Renata Berryman, Małgorzata Zdybiewska.

Zdjęcia Dominik Musiałek

17 października 2017 klasy dwujęzyczne 2F i 3F wzięły udział w festiwalu „Obrazy Konrada”.  Wydarzenie to miało miejsce w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu i było częścią ogólnopolskich obchodów  Roku Conradowskiego, upamiętniającego twórczość i biografię Josepha Conrada, angielskiego pisarza polskiego pochodzenia. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z angielskim kompozytorem Adrianem Williamsem i aktorem Mariuszem Ociepką, a następnie wysłuchali utworu pt.„The Diminishing Minutes of Peace” autorstwa zaproszonego gościa z Anglii. Inspiracją dla muzyki był esej Josepha Conrada „Poland Revisited” (fragmenty czytane przez Mariana Ociepkę), opowiadający o jego podróży do Polski tuż przed wybuchem II Wojny Światowej. 

11 maja klasa 2F odwiedziła American Corner. Celem spotkania była video rozmowa z afgańskimi studentkami prawa na temat: "Wymuszane małżeństwa w Afganistanie". Po połączeniu się z
bliźniaczym American Corner w Mazar-i Szarif młodzież dowiedziała się o sytuacji kobiet w tym rejonie świata. Uczniowie zadawali wiele pytań na temat codziennego życia, tradycji i reguł prawnych.

Korzystając z obecności w American Corner zastępcy konsula ambasady amerykańskiej, uczestnicy spotkania pytali go o jego pracę i drogę do sukcesu. Konsul też był zaineresowany polską
szkołą i planami uczniów na przyszłośc.

Na koniec uczestnicy spotkania wzięli udział w konkursie wiedzy o USA i otrzymali drobne upominki.

Wyniki szkolnego dyktanda z języka angielskiego

Znamy już laureatów szkolnego dyktanda z języka angielskiego. Pierwsze miejsce zajęły ex-aequo Natalia Marciniak z klasy 1F i Justyna Warchoł z klasy 2A. Drugie miejsce przypadło Julii Wiraszce z klasy 1A, a trzecie zajął Ernest Pluta – 2F. Poniżej zdjęcia naszych bohaterów. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną wręczone na najbliższej uroczystości szkolnej, a ufundowały je: City College Cambridge Examination Centre oraz Rada Rodziców. Uprzejmie dziękujemy hojnym sponsorom.

Agata Ugrewicz i Dorota Kacprzak – organizatorki konkursu