W hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta odbyła się nietypowa lekcja. Wykładowcą - a po reakcji młodzieży - okazało się, że świetnym, był Marcin Prus, wielokrotny przed laty reprezentant Polski w piłce siatkowej, a obecnie ambasador Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Przyjazd wybitnego reprezentanta naszego kraju do Radomia nie jest przypadkowy. Przecież właśnie w VLO im. Traugutta od kilku lat działa jedyny na Mazowszu na etapie szkoły ponadgimnazjalnej Siatkarski Ośrodek Szkolny. Marcin Prus, wystąpił ze specjalną prelekcją. Temat spotkania był bardzo szeroki. Siatkarz poruszał tematy nie tylko związane z siatkówką. Opowiadał i zachęcał do promocji zdrowego stylu życia, mówił o pasji, wzajemnym szacunku, o tym jak osiągnąć sukces czy o profilaktyce przeciw dopalaczom, narkotykom i innym nałogom.

Relacja  Relacja

Czytaj więcej...

Piłka siatkowa to w Naszej Szkole prawdziwy „konik”, dlatego nie dziwi, że zespoły dziewcząt i chłopców V LO z powodzeniem przebrnęły fazę eliminacyjną rozgrywek o mistrzostwo Radomia szkół średnich roku szkolnego 2015/2016!

Okazuje się, że rywalki i rywale po raz kolejny nie potrafili znaleźć sposobu na nasze zespoły. Sukces zarówno dziewcząt, jak i męskiego zespołu V LO jest tym bardziej cenny, że w zmaganiach nie brali udziału licencjonowani zawodnicy. To znaczy gracze, którzy posiadają aktualną licencję zawodniczą właściwego dla tej dyscypliny związku sportowego, czyli w tym przypadku Polskiego Związku Piłki Siatkowej. A wiadomo przecież, że w naszych murach uczy się spora grupa, być może przyszłych reprezentantów Polski w siatkówce...

Fakty są takie, zarówno drużyna kobiet, jak i mężczyzn wygrały swoje grupy kwalifikacyjne, awansując do finałów Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Zmagania o medale odbędą się wiosną 2016 roku.

Opracował nauczyciel

Tym razem o sukces w mistrzostwach Radomia szkół ponadgimnazjalnych zadbały lekkoatletki VLO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta. Nasze zawodniczki wywalczyły brązowe medale Radomskiej Olimpiady Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych.

Każda z naszych reprezentantek miała do przebiegnięcia dystans 1000 metrów. Okazało się, że na finiszu biegaczki V LO uplasowały się na najniższym stopniu podium. Oto skład zawodniczek Naszej szkoły w tej dyscyplinie:

• Patrycja Gielniewska.

O kolejny sukces w mistrzostwach Radomia, w roku szkolnym 2015/2016 zadbały koszykarki uczące się w V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta. Nasze reprezentantki wywalczyły srebrne krążki.

Nasza drużyna najpierw z powodzeniem przebrnęła przez eliminacje, które zakończyliśmy bez porażki. W grupie finałowej koszykarki V LO walczyły do końca o jak najlepszy rezultat. Opłaciło się, bo po ostatnim meczu  świętowaliśmy wicemistrzostwo Radomia szkół ponadgimnazjalnych. Z relacji trenera Piotra Dudka wynika, że nasze dziewczyny miały spore szanse na złoto, ale jak to w sporcie bywa, niczego do końca nie można być pewnym.

- Ostatni mecz z Budowlanką był emocjonujący. Dziewczyny prowadziły z rywalkami, ale te w końcówce wyrównały starty. O sukcesie jednej z ekip zadecydowały detale. Minimalnie lepsze okazały się przeciwniczki. Mimo to srebro to nasz spory sukces - przyznał trener Dudek.

Warto dodać, że i chłopcy z Naszej szkoły wywalczyli już awans do ścisłych finałów mistrzostw Radomia w tej dyscyplinie sportu. Ekipa VLO o medale powalczy wiosną 2016 roku.