V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

W grudniu 2021 roku uczniowie z klasy 2f (Paulina Bartniak , Anna Czerska, Martyna Czubak, Julia Fidor, Amelia Gajewska, Karolina Grduk, Wiktoria Iwańska, Alicja Kalbarczyk, Natalia Kapcia, Julia Knyt, Weronika i Wiktoria,  Kozłowska Dominika, Kuropatwińska Adrianna oraz 1a (Nikola Sobień i Magdalena Sawicka) wraz z opekunem p. Małgorzatą Szczepaniak przystąpili do projektu e-twinning  pt „Fluency Festival”.  Placówki partnerskie to szkoły z Turcji oraz Gruzji. Celem projektu jest przełamanie bariery językowej uczniów w kontaktach z obcokrajowcami oraz zmniejszenie granicy dzielącej  nastolatków pochodzących z różnych krajów.

Pierwszy etap dotyczył prezentacji uczniów oraz ich szkół na platformie e-twinning. Uczniowie nagrywali krótkie filmiki o sobie, swoich zainteresowaniach oraz szkołach w których się uczą.

Kolejnym etapem było spotkanie online naszych uczniów z uczniami oraz nauczycielami szkół partnerskich na platformie zoom  w dniu 6.01, podczas którego jedna z uczennic (z kl 2f Natalia Kapcia) zaprezentowała naszą szkołę . Nasi uczniowie mieli okazję poznać swoich rówieśników, dowiedzieć się jak wyglądają ich szkoły, miejsca zamieszkania, czym się pasjonują.