V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Kończysz ósmą klasę? Wybierz ofertę edukacyjną V LO w Radomiu

Szkoły w Radomiu szykują się do rekrutacji. Oto oferta na rok szkolny 2020/2021 V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta.
W roku szkolnym 2020/2021 popularny "Traugutt" utworzy siedem oddziałów. W ofercie znajdują się klasy przeznaczone dla pasjonatów nauk ścisłych, humanistycznych oraz sportu.
Ofertę V LO zamierzało oficjalnie przedstawić podczas tradycyjnych dni otwartych, podczas których przyszli licealiści (trak było w latach poprzednich) naocznie przekonywali się o zaletach nauki w Traugucie. Szkoła przygotowywała się do tego wydarzenia od dawna. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie byli gotowi, by promować naukę w V LO. Jednak z powodu epidemii koronawirusa kandydaci na licealistów Traugutta na razie nie mogą odwiedzić placówki.
- "W Traugucie świetnie przygotują cię do matury. W naszej szkole rozwiniesz swoje pasje, znajdziesz przyjaciół na całe życie. Możesz wybrać szkołę, w której będą widzieli w Tobie Człowieka" - zachęcają przedstawiciele V LO.


Przypomnijmy, że szkoła mieści się w centrum miasta, przy ul. Traugutta 52 a. Od lat buduje swój prestiż wśród radomskich liceów. Absolwentami szkoły jest wielu znanych radomian. Między innymi ks. biskup Adam Odzimek, Robert Prygiel, trener siatkarzy Cerrad Enei Czarnych, muzyk Kękę, czy poseł na sejm Konrad Frysztak.

nauczyciel

Oto oferta V LO dla uczniów klas ósmych w roku szkolnym 2020/2021

 Klasa Humanistyczna.

To klasa przeznaczona dla osób o zainteresowaniach humanistycznych , w tym prawniczych, lubiących czytać i pisać, twórczych i ciekawych świata, aktywnych społecznie. Jeśli posiadasz talent recytatorski, wokalny, chcesz pisać prozę, masz duszę poety, to dzięki klasie o profilu humanistycznym przygotujesz się do różnorodnych olimpiad i konkursów. Nauka w tej klasie daje młodzieży szansę studiowania na kierunkach: prawo, administracja, politologia, socjologia, filozofia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, filologia polska, filmoznawstwo, teatrologia, animacja kulturalna, historia, archeologia, pedagogika, psychologia i inne.

Klasa Humanistyczna z rozszerzonym językiem niemieckim.

Językiem niemieckim posługuje się na świecie ponad 120 milionów ludzi. Niemiecki ważny jest przede wszystkim w świecie gospodarki i dużego biznesu, nauki, medycyny, ale również kultury i sztuki. Jeśli marzysz o ciekawej karierze zawodowej w przyszłości, to znajomość niemieckiego będzie Ci potrzebna. W naszej szkole świetnie zdasz maturę z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym, co z pewnością zwiększy Twoją konkurencyjność w rekrutacji na uczelnię wyższą. Na naszych zajęciach korzystamy z alternatywnych metod nauczania, bierzemy udział w różnych konkursach, a także w ciekawych warsztatach organizowanych m.in. przez Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu, czy Instytut Goethego, poznajemy nie tylko język, ale również tradycję i kulturę. Od ponad 20 lat bierzemy udział w wymianie międzyszkolnej z partnerską szkołą w Mainz – IGS Anna Seghers Schule Mainz. Klasa z rozszerzonym językiem niemieckim, to miejsce właśnie dla Ciebie, jeśli jesteś ciekaw świata, cechuje cię kreatywność oraz poważnie myślisz o swojej przyszłości. Nie zmarnuj tej szansy.

Klasa Dwujęzyczna.

W klasie dwujęzycznej zajęcia z języka angielskiego realizowane są w zakresie rozszerzonym w wymiarze 8 godzin tygodniowo w cyklu nauczania. Dodatkowo, uczniowie uczęszczają na zajęcia chemii, wiedzy o społeczeństwie i geografii. Są to przedmioty nauczane na poziomie dwujęzycznym tj. w języku polskim i angielskim. Poza opanowaniem funkcjonalnej znajomości języka na poziomie zaawansowanym oraz przyswojeniem fachowej terminologii z zakresu przedmiotów nauczanych dwujęzycznie, uczniowie klas dwujęzycznych poznają również kulturę krajów anglojęzycznych. Liczne wyjścia na wykłady, warsztaty oraz spotkania z rodzimymi użytkownikami języka umożliwiają uczniom doskonalenie umiejętności płynnego komunikowania się w języku angielskim oraz kształtują umiejętność zastosowania i rozumienia języka obcego w szerokim zakresie, co w przyszłości umożliwia naszym absolwentom m.in. podejmowanie studiów na zagranicznych uczelniach.

Klasa Metematyczno - Geograficzno - Informatyczna.

"Mat – geo – inf" to klasa dla ludzi otwartych i ciekawych świata. Geografia opisuje naszą Ziemię, korzystając z wielu innych nauk jak: biologia fizyka, chemia, meteorologia, hydrologia. Zajmuję się i środowiskiem przyrodniczym i antropogenicznym. Poznajemy najdrobniejsze elementy środowiska jak minerały, skały ale i te większe jak oceany, kontynenty, a kończymy na turystyce, czy geopolityce. To klasa interdyscyplinarna łącząca nam wiedzę z różnych dziedzin życia. To zabawa i nauka w jednym. To ciekawość życia i poznawanie go. To najlepsze połączenie wyobraźni i nauki. W połączeniu z królową nauk matematyką i informatycznym przetwarzaniem informacji to po prostu przygoda.

Klasa Biologiczno - Chemiczna.

Profil klasy z rozszerzoną biologią i chemią to bardzo interesujący i dający wiele możliwości na przyszłość. W naszej szkole mamy bardzo dobrze wyposażoną pracownię chemiczną m.in. jest odpowiedni stół laboratoryjny i dygestorium. Dlatego na lekcjach chemii przeprowadzane są ciekawe doświadczenia chemiczne.
Biologia to nauka jedyna w swoim rodzaju. U nas poznasz ją poprzez doświadczenia laboratoryjne, mikroskopowanie, wycieczki czy udział w przyrodniczych projektach. Bogato wyposażona pracownia, różnorodność metod i form nauczania oraz przyjazna podczas zajęć atmosfera pozwolą Ci zgłębiać jej tajemnice. Zapraszamy na wiele ciekawych spotkań z biologią.

Klasa Biologiczno - Chemiczna (sportowa).

Klasa dla młodzieży o pasjach sportowych i zainteresowaniach związanych z biologia – chemią. Lekcje prowadzi wyspecjalizowana kadra trenerska i pedagogiczna. Zwiększona ilość godzin z wychowania fizycznego gwarantuje dobre przygotowanie do egzaminów sprawnościowych na Akademię Wychowania Fizycznego. Po ukończeniu klasy sportowej oczywiście nie każdy zostać może zawodowym sportowcem, ale na rynku pracy potrzebni są również: trenerzy, instruktorzy różnych form ruchu czy też masażyści lub fizjoterapeuci.

nauczyciel