V Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta

Obchodziliśmy właśnie Międzynarodowy Dzień Sportu. Obecnie z powodu koronawirusa zmagania w klasycznej formie (m.in. na boisku, w halach sportowych) schodzą na plan dalszy, ale nie zapomnijmy o ruchu, bądźmy aktywni!

Międzynarodowy Dzień Sportu - slogan, stwierdzenie, kolejna akcja wymyślona niegdyś na potrzeby komercyjne... Ale w sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy nabiera wymiaru najwyższego. Bo jakakolwiek forma ruchu w tych trudnych chwilach ma ogromne znaczenie. Jeśli zrobisz w domu kilkanaście ćwiczeń fizycznych, jeśli zapewnisz organizmowi wysiłek, jeśli dasz mu szansę na aktywność, to może uchronisz się przed zarazą?
Mocne... może tak, ale prawdziwe i płynące z rozumu. Dlatego ćwicz w każdej formie, ale w domu. Rób wymachy ramion i nóg, kopnij w poduszkę, zrób kilka ćwiczeń oddechowych, baw się różnymi formami ruchu, zaglądaj do sieci, gdzie multum zajęć sportowych...
Dzień Sportu minie, jutro niewielu będzie o nim pamiętać. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Doceniamy tych, którzy mówią o częstym myciu rąk, tych którzy wręcz nakazują unikać zbiorowisk. Pamiętajmy też o ruchu. Owszem bądźmy w domu, bez potrzeby nie wychodźmy, ale miejmy świadomość, że forma domowej aktywności sportowej ma wielkie znaczenie w tej trudnej sytuacji.
 
Ze sportowym pozdrowieniem i ku pokrzepieniu...

opracował: nauczyciel